زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرک بوشهر فراهم می‌شود
زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرک بوشهر فراهم می‌شود

بوشهر- ️رئیس کل گمرک ایران گفت: با اقدامات مورد نیاز، زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود در گمرک بوشهر فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ️علیرضا مقدسی ظهر پنجشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر از قدیم الایام از ظرفیت و پتانسیل‌های فراوان و قابل قبولی در زمینه تجارت برخوردار بوده است و سعی ما تقویت تجارت در این استان است.
وی هدف از سفر خود به استان بوشهر را آسیب شناسی در خصوص ماندگاری و رسوب برخی کالاها در گمرک بوشهر برشمرد و ادامه داد: اقدامات مهمی در این زمینه انجام شده است.
️رئیس کل گمرک ایران خاطرنشان کرد: امید می‌رود در این سفر ضمن آسیب شناسی و تنگناها، زمینه تسریع در ترخیص کالاهای موجود فراهم شود.
مقدسی افزود: یکی از مشکلات موجود در سطح کشور این است که دستگاه‌های متعدد خدمات دهنده و مجوز دهنده در کشور در امر تجارت دخیل هستند.
رئیس کل گمرک ایران با هیئتی همراه در معیت رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی آخرین روند کالاهای متروکه و رسوبی در گمرک بوشهر به این استان سفر کردند.
رئیس کل گمرک ایران و رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از محل دپوی خودروهای توقیفی در گمرک بوشهر که به دلیل ظن قاچاق در مراجع قضائی در دست پیگیری می‌باشد، بازدید به عمل آوردند.
در ادامه ضمن بازدید میدانی از اسکله، محوطه بارانداز و محل دپوی کالای‌های متروکه و رسوبی در گمرک بوشهر، گزارش جامعی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص کالاهای متروکه و رسوبی موجود در گمرک بوشهر از سوی ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر ارائه شد.
سپس ضمن بازدید از واحد ایکس ری کامیونی گمرک بوشهر، با مراجعه به منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر از محل انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر نیز بازیدی صورت گرفت.