ساز و کارهایی برای تهاتر نفتی در احداث سد دالکی دیده شده است
ساز و کارهایی برای تهاتر نفتی در احداث سد دالکی دیده شده است

بوشهر- استاندار بوشهر بر لزوم تکمیل پروژه‌های حوزه آب استان تاکید کرد و گفت: ساز و کارهایی برای تهاتر نفتی در احداث سد دالکی دیده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده عصر شنبه در نشست با معاون وزیر نیرو اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه آب با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو است و باید نگاه ویژه‌ای به حوزه آب استان داشته باشیم.
وی وی با اشاره به اینکه باید از روان‌آب‌های استان بوشهر بهتر و بیشتر استفاده شود افزود: هر ساله بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب از استان بوشهر بدون استفاده راهی دریا می‌شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این روان‌آب‌های بخشی از خاک‌های حاصلخیز استان را نیز به دریا می‌برند تصریح کرد: مطالعات چند رودخانه‌ای که این آب را از بستر استان بوشهر به دریا می‏‌برد در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خصولتی برای فعالیت در حوزه آب و سدسازی استان بوشهر اضافه کرد: با برخی از دستگاه‌ها از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و قرارگاه خاتم نشست‌هایی را در این زمینه داشته‌ایم.
محمدی‌زاده با بیان اینکه کمبود آب باعث فروش نخل‌ها در برخی تقاط استان شده است افزود: سدهای دالکی و خاییز در تأمین آب نخیلات شهرستان‌های دشتستان و تنگستان نقش مهمی دارند و باید برای تکمیل آنها اقدام شود.
وی میزان پیشرفت سد خائیز را ۸۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: ار است تا تابستان سال آینده زمینه برای انتقال آب این سد به نخیلات تنگستان فراهم شود.
استاندار بوشهر با اشاره به پیشرفت ۳۶ درصدی سد دالکی گفت: فرازبند سد هنوز احداث نشده امکان دارد در اثر یک غفلت خواسته یا ناخواسته حادثه ساز شود.
وی با تاکید بر افزایش سرعت احداث سد دالکی خاطرنشان کرد: ساز و کارهایی نیز برای تهاتر نفتی در احداث سد دالکی دیده شده است.