سال درخشان لژیونرهای ایران/ قهرمانی در هلند،کرواسی،یونان و امارات
سال درخشان لژیونرهای ایران/ قهرمانی در هلند،کرواسی،یونان و امارات

به گزارش خبرنگار مهر، فصل جاری فوتبال باشگاهی در نقاط مختلف دنیا یا به پایان رسیده و یا به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود تا تکلیف تیم‌های قهرمان مشخص بشود. در این بین لژیونرهای تیم ملی ایران هم از قهرمانی با باشگاه‌های خود بی نصیب نماندند و از کرواسی و یونان گرفته تا امارات و […]

به گزارش خبرنگار مهر، فصل جاری فوتبال باشگاهی در نقاط مختلف دنیا یا به پایان رسیده و یا به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود تا تکلیف تیم‌های قهرمان مشخص بشود.
در این بین لژیونرهای تیم ملی ایران هم از قهرمانی با باشگاه‌های خود بی نصیب نماندند و از کرواسی و یونان گرفته تا امارات و هلند جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند.
قهرمانی دو بازیکن تیم ملی در یونان
تیم فوتبال آاک آتن پس از سال‌ها بار دیگر توانست قهرمان سوپر لیگ یونان شود. این تیم در حالی موفق به کسب جام در رقابت‌های فصل جاری سوپرلیگ یونان شد که احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی ایران تأثیر به سزایی در این اتفاق داشت. او که پس از جام جهانی ۲۰۲۲ تنها یک بار از روی نیمکت بازی تیم باشگاهی اش را نظاره کرد یکی از عوامل مؤثر در قهرمانی تیمش با دقت پاس ۸۴ درصدی در مجموع دقایقی که فصل جاری به میدان رفته است، محسوب می‌شود.
حاج صفی در شب قهرمانی تیمش در بازی مقابل ولووس نیز توانست پاس گل اول آاک را بدهد تا در زمره بهترین هافبک‌های فصل جاری فوتبال یونان قرار بگیرد. او که لقب برترین بازیکن در امور دفاعی را بین تمام مدافعان و هافبک‌های فوتبال باشگاهی یونان کسب کرده است جشن قهرمانی اش را همراه با خانواده اش گرفت تا عکس‌های یادگاری او همراه دخترش بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ورزشی آتن داشته باشد. میلاد محمدی دیگر مدافع تیم ملی ایران که هم بازی حاج صفی است فرصت کمتری در فصل جاری برای بازی پیدا کرد اما باز هم توانست با وجود دو بار مصدومیت برای این تیم در فصل جاری بازی کند.

حاج صفی و جام قهرمانی سوپرلیگ یونان

یکه تازی دینامو زاگرب با صادق محرمی
رقابت‌های فوتبال باشگاهی کرواسی نیز با قهرمانی تیم فوتبال دیناموزاگرب همراه بود. این تیم در بازی شب گذشته مقابل سیبینیک به پیروزی پرگل چهار بر صفر رسید تا بار دیگر قهرمانی خود را در شهر زاگرب جشن بگیرد.
صادق محرمی مدافع تیم ملی ایران در بازی روز گذشته حضوری ثابت داشت تا نشان دهد همچنان مهره‌ای تأثیرگذار در روند تکراری قهرمانی این تیم در لیگ فوتبال کرواسی است. او برای پنجمین فصل پیاپی در لیگ یک کرواسی به قهرمانی در دیناموزاگرب رسید تا به سادگی تبدیل به پرافتخارترین لژیونر فوتبال ایران شود.

درخشش جهانبخش با پیراهن فاینورد
لیگ اردویسه هلند با قهرمانی زودهنگام تیم فوتبال فاینورد همراه شد. این تیم در دیدار هفته سی و دوم موفق به کسب پیروزی ۳ بر صفر شد تا به یکه تازی اش در لیگ هلند ادامه دهد و رقیبانی چون آیندهوون و آژاکس را از پیش رو بردارد و به قهرمانی برسد. فاینورد در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ جام اردویسه را با خوشحالی منحصر به فرد جهانبخش در جشن قهرمانی بالای سر گرفت تا آنها پس از نایب قهرمانی سال گذشته در لیگ کنفرانس اروپا به قهرمانی در فوتبال هلند برسند.

جهانبخش (سمت چپ) در جشن قهرمانی فاینورد

احمد نور در دبی درخشید
شباب الاهلی امارات پرچم خود را پس از قهرمانی در فوتبال باشگاهی این کشور روی برج‌های دبی به اهتزاز درآورد. این تیم در حالی جشن قهرمانی باشکوه خود را بین خلیفه نشینان امارات برگزار کرد که احمد نورالهی هافبک تیم ملی ایران را در اکثر بازی‌های فصل جاری در ترکیب اصلی داشت.
شاگردان «ژاردیم» گوی رقابت در کورس قهرمانی را از العین ربودند تا تبدیل به پدیده جدید در فوتبال منطقه عرب شوند. حالا احمد نور که سابقه قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام فوتبال ایران را دارد یک بار دیگر عکس یادگاری اش را با مدال طلا و جام قهرمانی باشگاهی در کشور همسایه جشن می‌گیرد تا بار دیگر توانایی‌های خود را به رخ بکشد. او که یکی از مهره‌های تأثیرگذار شباب الاهلی است در حالی با این تیم به جام رسید که مهدی قایدی دیگر بازیکن شباب الاهلی به طور قرضی به استقلال آمده است تا سهمی در قهرمانی این تیم نداشته باشد.

نورالله‌ی در جشن قهرمانی شباب الاهلی

جشن صعود با عزت اللهی
سعید عزت الهی هافبک میانی تیم ملی ایران نمایش درخشان خود در لیگ فوتبال دسته اول دانمارک را با پیراهن وایله بولد کلاب پشت سر گذاشت. این تیم صعود زودهنگام خود به لیگ برتر دانمارک را در حالی جشن گرفت که عزت الهی را در اکثر بازی‌های این فصل در اختیار داشت.
فصل گذشته و زمانی که تیم وایله به لیگ دسته اول دانمارک سقوط کرد شایعاتی درباره جدایی عزت اللهی از این تیم مطرح شد اما این بازیکن بعد از حضور قرضی در تیم الغرافه قطر، به این تیم بازگشت تا در صعود دوباره به لیگ دانمارک سهیم باشد.

ژست سعید عزت اللهی بعد از صعود با تیم وایله

سه جام دیگر در انتظار ایرانی‌ها؟
علاوه بر این قهرمانی‌ها و موفقیت‌های لژیونرهای ایران، دو جام دیگر در انتظار بازیکنان کشورمان است. تیم اومونیا قبرس با کریم انصاریفرد به فینال جام حذفی قبرس صعود کرده و روز چهارشنبه برای کسب عنوان قهرمانی روز سوم خرداد به میدان می‌رود. انصاریفرد این فصل یکی از مهره‌های کلیدی اومونیا بوده و می‌تواند باوجود ناکامی در لیگ قبرس، در جام حذفی این کشور جامی را به تیمش برساند.
همچنین تیم آاک هم که با محمدی و حاج صفی قهرمانی سوپر لیگ یونان شد، روز سوم خرداد در فینال جام حذفی با پائوک دیدار می‌کند و می‌تواند دومین جام این فصل را هم از آن خود کند.
علاوه بر این، تیم پورتو با حضور مهدی طارمی فینال جام حذفی پرتغال را در پیش دارد که روز ۱۴ خرداد مقابل براگا برگزار می‌شود. پورتو هرچند در لیگ پرتغال هم هنوز به قهرمانی امیدوار است اما شانس بالا رسیدن به این عنوان در جام حذفی برای یاران طارمی بیشتر است.