سامانه‌های متناوب بارشی استان بوشهر را تحت تاثیر قرار می‌دهند
سامانه‌های متناوب بارشی استان بوشهر را تحت تاثیر قرار می‌دهند

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: یک سامانه بارشی از امروز در استان بوشهر فعال می‌شود و سامانه دیگری روز دوشنبه وارد استان خواهد شد.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز فعالیت متناوب سامانه بارشی در استان بوشهر شروع می‌شود و تا روز یکشنبه آینده ادامه دارد.
وی اضافه کرد: در برخی از ساعات ضمن افزایش قابل ملاحظه سرعت وزش باد، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و وزش تند باد لحظه‌ای و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ در سطح استان مورد انتظار است.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ضمن اینکه در روز دوشنبه با نفوذ تدریجی موج دیگری از سیستم بارشی و با تقویت آن در روز سه شنبه، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق عمدتاً در نواحی جنوبی و بخش‌هایی از مرکز استان پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، در برخی ساعات بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق خواهد بود.
مساعدی افزود: جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود