سامانه بارشی از امروز در استان بوشهر فعال می‌شود
سامانه بارشی از امروز در استان بوشهر فعال می‌شود

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی از امروز در استان بوشهر فعال می‌شود و تا فردا در برخی نقاط استان شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده عبور موجی ناپایدار از تراز میانی جو طی امروز و فردا است.
وی اضافه کرد: بنابراین طی این مدت ضمن افزایش پوشش ابر، از اواخر وقت امروز با تقویت سامانه بارشی و تداوم فعالیت آن طی فردا در سطح استان، عمدتاً نواحی شمالی و مرکزی استان، وقوع بارش‌های پراکنده گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین روزهای سه شنبه و چهارشنبه به سبب وزش بادهای نسبتاً شدید، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.
وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و افزایش ابر و از امشب به‌صورت پراکنده روی دریا و در مناطق شمالی و جنوبی استان بارش باران با احتمال رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
مساعدی افزود: جهت وزش باد متغیر و از امشب غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی در برخی ساعات ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی بیان کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.