سخن روحانیت برای مردم حجت است/ لزوم تکریم علمای دینی
سخن روحانیت برای مردم حجت است/ لزوم تکریم علمای دینی

بوشهر- نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عالمان مرزبانان دینی هستند گفت: سخن روحانیت برای مردم حجت است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح جمعه در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله حاج شیخ ابوتراب عاشوری اولین شهید روحانی استان بوشهر در مبارزه با رژیم ستم شاهی در روستای حیدری اظهار داشت: تکریم از عالم تکریم از پیامبر و تکریم خداوند است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عالمان دین مرزبانان هستند، افزود: در دفاع مقدس رزمندگان مرزبانی کردند از مرزهای جغرافیایی و عالمان هم مرزبانان دینی هستند.
حسینی بوشهری ادامه داد: هر گاه شبهه‌ای وارد می‌شود بین جوانان طلاب و عالمان دینی ما به عنوان مرزبان ورود می‌کنند و به این شبهات پاسخ می‌دهند.
وی ادامه داد: روحانیت همواره در مقابل زشتی‌های جامعه جبهه می‌گرفتند تا جامعه آلوده نشود.
حسینی بوشهری با اشاره به اینکه عالمان دین مرزبانان اعتقادی مردم هستند، ادامه داد: این همه حمله به روحانیت به خاطر این است که سخن روحانیت برای مردم حجت است.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: جامعه‌ای موفق است که در کنار تسلیحات نظامی اراده دینی داشته باشند.

شهید عاشوری گوهری گران بها بود
حسینی بوشهری تصریح کرد: فردای قیامت مداد علما یک طرف و خون شهدا در طرف دیگر و کفه ترازو به طرف علما سنگین‌تر است چون در سایه هدایت علما افراد انگیزه پیدا می‌کنند تا از دین و آرمان‌های دینی دفاع کنند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از شاخص‌های عالمان خدا ترسی است، گفت: شهید عاشوری هر کجا که لازم بود سخنرانی می‌کرد و هر کجا که لازم بود جلسه برگزار کند این کار را می‌کرد.
حسینی بوشهری اضافه کرد: شهید عاشوری همواره در بین مردم داوری می‌کرد و مشکلات مردم را می‌شنید و آنها را دنبال می‌کرد و خودش را وقف اسلام می‌کرد.
وی با بیان اینکه شهید عاشوری گوهری گران بها بود که متعلق به همه کشور بود، افزود: وظیفه همه مسئولین امروز این است که خانواده شهدا را ارج بنمایند و آنها را مورد تکریم قرار دهند تا احساس سربلندی کنند.