سرپرست جدید اشتباه رئیس قبل را اصلاح کرد/ بازگشت «زن» به جایگاهش
سرپرست جدید اشتباه رئیس قبل را اصلاح کرد/ بازگشت «زن» به جایگاهش

به گزارش خبرنگار مهر، حسن تامینی که ۱۲ خردادماه به صورت رسمی از ریاست فدراسیون شطرنج استعفا کرد پیش از پذیرش این استعفا توسط وزیر ورزش، آخرین احکام خود را به منظور تعیین اعضای کادر فنی تیم‌های ملی صادر کرد. طبق یکی از این احکام صادر شده، مربی ارشد فیده مهرداد اردشی به عنوان «سرمربی […]

به گزارش خبرنگار مهر، حسن تامینی که ۱۲ خردادماه به صورت رسمی از ریاست فدراسیون شطرنج استعفا کرد پیش از پذیرش این استعفا توسط وزیر ورزش، آخرین احکام خود را به منظور تعیین اعضای کادر فنی تیم‌های ملی صادر کرد.
طبق یکی از این احکام صادر شده، مربی ارشد فیده مهرداد اردشی به عنوان «سرمربی تیم ملی بانوان» منصوب شد. انتصابی که به نظر می‌رسد با اهداف غیر فنی و بیشتر به منظور تسویه حساب شخصی رئیس با نایب رئیس انجام شد بدون توجه به اینکه انتقادات زیادی به آن وارد بود و به همین دلیل عمر آن به یک ماه هم نکشید.
قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی بر منع به کار گیری مربی مرد برای تیم‌های بانوان تاکید دارد مگر اینکه مجوز لازم برای آن اخذ شده باشد. این قانون و اجرای آن مورد تاکید وزارت ورزش هم قرار دارد با این حال تامینی بدون در نظر گرفتن آن اقدام به انتصاب سرمربی مرد برای تیم ملی بانوان کرد آن‌هم در شرایطی که تا آن زمان شادی پریدر نایب رئیس وقت فدراسیون این مسئولیت را بر عهده داشت.
تامینی که از ماه‌ها پیش با نایب رئیس خود وارد جنگ زیرپوستی شده بود در واقع اینگونه و پیش از رفتنش از فدراسیون خواست که آخرین ترکشش را به او بزند و به همین دلیل قانون منع به کار گیری مربی مرد برای تیم بانوان را دور زد، اما از آنجا که بار کج به منزل نمی‌رسد سرپرست فدراسیون در یکی از اولین اقدامات خود در این فدراسیون اقدام به ابطال «حکمِ اشکال دار» رئیس قبلی کرد.

انتصاب مهرداد اردشی به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان
شهرام عظیمی که هنوز حضورش در فدراسیون شطرنج به دو هفته هم نرسیده است، اگرچه با شادی پریدر به عنوان نایب رئیس قطع همکاری کرده است اما تاکید دارد که وی کماکان سرمربی تیم ملی بانوان را بر عهده دارد.
عظیمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: حکمی که برای هدایت مهرداد اردشی در تیم ملی بانوان ابلاغ شده بود از نظر مذهبی، اعتقادی و دستورالعملی اشکال داشت و قابل پذیرش نبود به همین دلیل این حکم ابطال شد.
وی با تاکید بر اینکه همچون گذشته شادی پریدر هدایت تیم ملی بانوان را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: این تیم با هدایت همین مربی در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت خواهد کرد همانطور که پیش از این هم وی به عنوان سرمربی اعزامی به این بازی‌ها معرفی شده بود.
به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست فدراسیون شطرنج در حالی بر ادامه حضور شادی پریدر به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان تاکید دارد که ۳۱ خردادماه و به دنبال اتمام قرارداد وی با فدراسیون، با او به عنوان نایب رئیس فدراسیون قطع همکاری کرد. عظیمی در این زمینه گفت که موضوع اتمام قرارداد نایب رئیسی و عدم تمدید آن ارتباطی با مسائل فنی و حضور در کادر فنی تیم ملی ندارد.