سهم باشگاه‌ها از جام جهانی مشخص شد/ بازیکنان پول نمی‌گیرند
سهم باشگاه‌ها از جام جهانی مشخص شد/ بازیکنان پول نمی‌گیرند

به گزارش خبرگزاری مهر، بخشنامه فدراسیون جهانی فوتبال در ارتباط با فرمول تعیین سهم باشگاه‌ها از درآمد جام جهانی ۲۰۲۲ ابلاغ شد. باشگاه پرسپولیس با اعلام این خبر نوشت: «در نامه فیفا آمده است در مجموع ۸۳۷ بازیکن در مرحله نهایی جام جهانی قطر، شرکت کردند. این تعداد، روی هم رفته، ۱۹ هزار و ۸۶ […]

به گزارش خبرگزاری مهر، بخشنامه فدراسیون جهانی فوتبال در ارتباط با فرمول تعیین سهم باشگاه‌ها از درآمد جام جهانی ۲۰۲۲ ابلاغ شد.
باشگاه پرسپولیس با اعلام این خبر نوشت: «در نامه فیفا آمده است در مجموع ۸۳۷ بازیکن در مرحله نهایی جام جهانی قطر، شرکت کردند. این تعداد، روی هم رفته، ۱۹ هزار و ۸۶ روز- نفر در مسابقات حضور داشتند. ۲۰۹ میلیون دلار در نظر گرفته شده برای این منظور بر تعداد روزها تقسیم می‌شود که معادل ۱۰ هزار و ۹۵۰ دلار به ازای هر روز است. این عدد بر تعداد روزهایی که هر بازیکن در رقابت‌های مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ حضور داشته است ضرب می‌شود.
در ادامه این نامه آمده است مبنای محاسبه تعداد روزهای حضور هر بازیکن از شروع تاریخ اعزام به محل برگزاری رقابت‌ها تا روز بعد آخرین بازی تیم ملی آن کشور است.
همچنین مجموع عددی که به حضور هر بازیکن اختصاص می‌یابد، تقسیم بر سه می‌شود:
یک سوم این رقم به باشگاهی اختصاص دارد که بازیکن از آن برای جام‌جهانی ثبت‌نام شده است.یک سوم به باشگاه یا باشگاه‌هایی تعلق دارد که بازیکن در یک سال منتهی به بازی‌های جام جهانی در آن‌ها عضو بوده است.یک سوم هم متعلق به باشگاه یا باشگاه‌هایی است که بازیکن از یک سال قبل تا دو سال پیش از جام، تحت قرارداد آن‌ها بوده است.
در پایان این نامه آمده است فیفا به زودی در تماس با فدراسیون‌ها، فهرست نهایی باشگاه‌هایی که بازیکنانشان در جام جهانی رجیستر شدند را همراه با مبلغ دقیق اعلام خواهد کرد. مبالغ به حساب بانک فدراسیون واریز خواهد شد و توزیع آن توسط فدراسیون فوتبال انجام می‌شود.
در این نامه یادآوری شده است؛ مالکیت این مبالغ با باشگاه‌ها است و به فدراسیون فوتبال کشورها و بازیکنان حاضر در جام جهانی تعلق ندارد.»