سهم بوشهر باید از رتبه‌های زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری افزایش یابد
سهم بوشهر باید از رتبه‌های زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری افزایش یابد

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: افزایش رتبه‌های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری در استان بوشهر از اهداف مهم در عرصه آموزشی است که باید شرایط مناسب برای دانش‌آموزان استان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده بعد از ظهر شنبه در آئین تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور اظهار داشت: ایجادی فضای مناسب برای رشد علمی در استان بوشهر باید به صورت جدی در دستور کار باشد و ما حمایت‌های لازم را در این زمینه خواهیم داشت.
وی با اشاره به حل مشکلات مجتمع آموزشی شهدای هسته‌ای بوشهر تصریح کرد: به‌زودی با مشارکت رئیس سازمان انرژی اتمی ایران عملیات ساخت ۲ هنرستان در بوشهر آغاز می‌شود که نقش مهمی در تربیت دانش‌آموزان علمی و توانمند دارد.
استاندار بوشهر چشم‌انداز استان بوشهر در عرصه آموزش دانش‌آموزان را افزایش رتبه‌های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری دانست و بیان کرد: باید ساز و کاری تدوین شود تا دانش‌آموزان، دانشجویان برتر و نخبه‌ها با مزیت‌های اقتصادی، صنعتی، تولیدی و کشاورزی پیوند داده شوند.
وی ظرفیت‌های استان در عرصه سرمایه‌گذاری و تولیدی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر ظرفیت‌های صنعتی، در عرصه تولید پرورش آبزیان این استان از قابلیت‌های مهمی برخوردار است که پرورش ماهی در خلیج‌فارس و میگو در سواحل استان بوشهر در دستور کار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.
محمدی‌زاده از افزایش تولید میگو پرورشی در استان بوشهر خبر داد و افزود: تولید میگو از ۲۸ هزار تن سال قبل با انجام فعالیت‌های علمی و فناوری نوین، امسال تاکنون به بیش از ۳۶ هزار تن رسیده و پیش‌بینی می‌شود تولید میگو از ۳۸ هزار تن بیشتر شود.
وی با بیان اینکه شهدا با جانفشانی زمینه رشد و تعالی ایران اسلامی را فراهم کرده‌اند افزود: اقتصاد در رژیم گذشته بر پایه نفت بود که با مدیریت آمریکایی‌ها استخراج و صادر می‌شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدیریت صنعت نفت در اختیار دانشمندان ایرانی قرار گرفت.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این استان در تولید گاز از جایگاه بالایی در کشور برخوردار است تصریح کرد: در استان بوشهر در شبانه‌روز ۷۵۰ میلیون مترمکعب گاز توسط دانشمندان، متخصصان و نخبگان ایران اسلامی تولید و به شبکه سراسری و استان‌های مختلف انتقال داده می‌شود.
محمدی‌زاده امنیت را زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت دانست و خاطر نشان کرد: به برکت خون مطهر شهدا و پیروزی انقلاب اسلامی امروز دانشمندان جمهوری اسلامی ایران به قله‌های مهم علمی دست یافته‌اند و تولید موشک نقطه زن با برد ۲ هزار کیلومتر از آن جمله است.
وی پیشرفت و توسعه ایران را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه دشمنان از این پیشرفت نگران و ناراحت هستند افزود: با توجه به اینکه تولید علم و پیشرفت علمی در فضای آرام شکل می‌گیرد، ایجاد ناامنی در ایران در دستور کار دشمن قرار گرفت.
استاندار بوشهر جنایت تروریست‌ها در شاهچراغ شیراز را یادآوری و بیان کرد: تروریست در این جنایت به هیچکس رحم نکرد و تمام زائران شاهچراغ در مسیر خود به گلوله بست و شهید کرد.