سه شهر استان بوشهر کتابخانه ندارند
سه شهر استان بوشهر کتابخانه ندارند

بوشهر- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: در حال حاضر سه شهر و ۱۳ روستای بالای دو هزار و ۵۰۰ نفر استان بوشهر فاقد کتابخانه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر راهب یکشنبه شب در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تبریک ایام ماه مبارک رمضان با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: در شاخص‌های چهارگانه کتابخانه های عمومی (عضو، امانت، منابع و فضا) با وضعیت مطلوب در افق ۱۴۰۴ فاصله داریم ولی در مواجه با میانگین کشوری بالاتر هستیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر افزود: با توجه به رسالت کتابخانه های عمومی در راستای مقابله با جنگ نرم برنامه‌های فرهنگی ترویجی به طور مستمر و روزانه در ۶۶ کتابخانه استان در حال برگزاری است.
وی افزود: در حال حاضر سه شهر و ۱۳ روستای بالای دو هزار و ۵۰۰ نفر استان بوشهر فاقد کتابخانه هستند که در شهر بوشکان زمین مورد نظر جانمایی شده و در انتظار تأمین اعتبار لازم برای آغاز عملیات احداث بوده و در شهرهای بادوله و چاه مبارک نیز در حال رایزنی برای تأمین زمین مناسب هستیم و همچنین کتابخانه خیر ساز روستای دویره نیز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و ابراز خرسندی از انتصاب مدیرکل کتابخانه های استان گفت: کتابخانه های عمومی باید فراتر از برنامه‌ای ابلاغی، با اجرای برنامه‌ای فرهنگی و هنری خلاقانه زمینه استقبال همه اقشار جامعه فراهم کند.
محمدتقی ایرانی تصریح کرد: کتابخانه های عمومی باید علاوه بر وظیفه ذاتی خود، محلی برای ارائه دستاوردهای علمی، هنری و فرهنگی باشد و این مهم به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک خواهد کرد.وی گفت: ارائه آمار دقیق و تحلیلی از وضعیت کتابخانه های استان می‌تواند در بررسی و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت فعلی مؤثر باشد.