سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به کار خود پایان داد
سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به کار خود پایان داد

بوشهر- آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتربسیج استان بوشهر با حضور هنرمند، مسئولان و شرکت کنندگان و با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئت داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر متشکل از رضا بهارلو، علی قربانی و خداداد رضایی، در پایان جشنواره آرا خود را اعلام کردند.
مصطفی مردانی بیان کرد: در بخش نمایش خیابانی کاظم ارجمندنیا و زهرا امینی با نمایش «سرباز حاج قاسم» از بوشهر تقدیر شدند.
وی افزود: در بخش نمایش صحنه‌ای، زینب محمدی با نمایش «اوزال الیزه» از بوشهر برگزیده طراحی لباس انتخاب شد و همچنین یونس رازقی پور با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم تقدیر طراحی صحنه، امین خیاط با نمایش «آلا مُرد» از دیر برگزیده طراحی صحنه معرفی شد.

وی گفت: محسن زنده بودی و محمدرضا سلیمانی با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم تقدیر و عماد عربزاده با نمایش «حنجره‌های خونین» از خارگ برگزیده موسیقی انتخاب شدند.
مردانی یادآور شد: بازیگری خردسال این جشنواره رقیه حیدری با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم و رقیه جهانگیری با نمایش «آلا مُرد» از دیر معرفی شدند.
وی ادامه داد: فاطمه ارزنده با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم و شکوفه هاشمی تنگستانی با نمایش «روایتی بر حکایت ناتمام» از بوشهر، در بخش بازیگری زن تقدیر شدند.
وی تصریح کرد: یلدا شجاعی با نمایش «اوزال الیزه» از بوشهر و زهرا قلی زاده و پریسا درویشی با نمایش «آلا مُرد» از دیر رتبه سوم بازیگری زن را کسب کردند.
وی ادامه داد: محمد کللی با نمایش «اوزال الیزه» از بوشهر تقدیر بازیگری مرد، صادق عالی با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم رتبه سوم، غلامرضا بردستانی با نمایش «آلا مُرد» از دیر رتبه دوم و عباس منظری با نمایش «حنجره‌های خونین» از خارگ رتبه اول بازیگری مرد را کسب کردند.
در بخش نویسندگی، کاظم ارجمند نیا با نمایش «اوزال الیزه» از بوشهر تقدیر شد و نمایش «حنجره‌های خونین» به نویسندگی عباس منظری از خارگ رتبه سوم، «روایتی از جنس درد» به نویسندگی یونس رازقی پور از اهرم رتبه دوم و «آلا مُرد» به نویسندگی محمد فخرایی مطلق از دیر رتبه اول نویسندگی را به دست آوردند.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر اضافه کرد: در کارگردانی، عباس منظری با نمایش «حنجره‌های خونین» از خارگ رتبه سوم، یونس رازقی پور با نمایش «روایتی از جنس درد» از اهرم رتبه دوم و محمد فخرایی مطلق با نمایش «آلا مُرد» از دیر رتبه اول کارگردانی این جشنواره معرفی شدند.
مصطفی مردانی افزود: جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر از ۱۶ الی ۱۸ آبان ماه با هفت نمایش در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر برگزار شد.
وی گفت: نمایش‌های «حنجره های خونین»، «روایتی از جنس درد» و «آلا مُرد» نیز به عنوان نماینده استان بوشهر در جشنواره سراسری تئاتر بسیج معرفی شدند.