شبکه بهداشت گناوه برای ایام نوروز در آماده باش است
شبکه بهداشت گناوه برای ایام نوروز در آماده باش است

گناوه – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: تمامی نیروهای این شبکه برای ارائه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی در ایام نوروز در آماده باش کامل بسر می‌برند.

عصمت حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور ارائه خدمات بهتر به همشهریان و میهمانان نوروزی و دسترسی آسان به خدمات بهداشتی، مرکز خدمات جامع سلامت سیدالشهدا به عنوان مرکز معین شهری در ایام تعطیلات رسمی ( از ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین سال آینده) فعال است.

وی گفت: این مرکز با بخش‌های آزمایشگاه، رادیولوژی، دندان پزشکی، مرکز ۱۶ ساعته کووید ۱۹ و مرکز خدمات بهداشتی، خدمات رسانی می‌کند.

حیدری اظهارداشت: مرکز خدمات جامع سلامت ریگ و مال خلیفه نیز همچون روزهای عادی در ایام تعطیلات نوروزی فعال هستند.

وی افزود: اورژانس ۱۱۵ این شهرستان با تمام ظرفیت در ایام نوروز فعالیت خواهد داشت و جهت رفاه مسافران نوروزی و دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر به خدمات اورژانسی در ساحل گناوه کانکس مستقر می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: در تعطیلات نوروز ، واکسیناسیون کووید ۱۹ صبح ها در مرکز خدمات جامع سلامت سیدالشهدا و عصرها در مرکز تجمیعی واکسیناسیون حوادث از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب انجام می‌شود.

وی گفت: به منظور تامین سلامت مواد غذایی شهروندان و مسافران نوروزی از ۲۵ اسفند ماه کشیک نوروزی کارشناسان بهداشت محیط آغاز و تا پایان ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

حیدری اظهارکرد: کارشناس نظارت بر درمان  و امور دارویی این شبکه مانند روزهای عادی در ایام تعطیلات نوروزی بر مطب‌های پزشکان  و درمانگاه‌های خصوصی و داروخانه‌ها نظارت خواهند داشت.

وی با اشاره به فعال بودن مرکز هاری در ایام تعطیلات عنوان کرد: مرکز هاری این شبکه در ایام تعطیلات برای موارد حیوان گزیدگی فعال است اما برای مواردی مثل گزیدگی با عقرب و مار به بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه باید مراجعه شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد:  جلب رضایت و ارایه خدمات با کیفیت بهداشتی برای شهروندان و مسافران نورزی از اهداف حوزه بهداشت و درمان این شهرستان است و امیدواریم با همراهی مردم و تلاش همکاران این مهم محقق شود.

شهرستان ساحلی گناوه از نقاط گردشگرپذیر استان بوشهر است.