شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می‌کند
شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می‌کند

بوشهر- امام جمعه آبدان به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود کارگر شنبه شب در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س) ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند که اگر زیارت عاشورا و امام حسین علیه السلام که هویت شیعه است را از شیعیان بگیرند معلوم نیست شیعه دوام پیدا کند.
امام جمعه آبدان افزود: یکی از درس‌هایی زیارت عاشورا، تبیین است، تبیین فرآیند دشمنی و توطئه‌های جریان‌های طاغوت با ارزش‌ها و رهبران الهی است.
وی به سه مرحله مهم ذکر شده در زیارت عاشورا جهت حرکت دشمنان پرداخت و بیان کرد: فرایند حرکت دشمن با جهاد تبیین خنثی خواهد شد.
امام جمعه آبدان به نمونه‌ای از ترور شاخصه‌های پیامبر (ص) اشاره کرد و بیان داشت: پس از معرفی امام علی به عنوان جانشین رسول خدا، آمدند شخصیت و جایگاه و شاخصه‌ اصلی پیامبر (ص) که ما ینطق عن الهوی است را ترور کردند و گفتند یا رسول الله این حرف خودت هست یا خدا.
حجت الاسلام کارگر افزود: بعد از آن در سقیفه شخصیت امیرالمومنین (ع) را ترور کردند و او را کنار گذاشتند و عامل نفاق و اختلاف را امیرالمومنین معرفی کردند و آنجا بود که حضرت زهرا (س) در دفاع از ولایت جهاد تبیین راه انداخت و امروز در جامعه اسلامی مشاهده می‌شود که می‌گویند یا من یا هیچکس نباید باشد.
وی علت ماندگاری اسلام را جهاد تبیین حضرت زهرا (س) دانست و افزود: به کوری چشم دشمن، اسلام ماند، زیرا حضرت زهرا (س) تبیین کرد و با خطبه خوانی دفاع کرد.
امام جمعه آبدان تصریح کرد: جریان تبیین یعنی همین سخنرانی‌ها و روشنگری و زحمت‌هایی است که شما عزیزان می‌نشینید و تفاسیر قرآن، نهج البلاغه، ادعیه و… در ماه‌های محرم، صفر و رمضان می‌شنوید.