صدور مجوز زیست محیطی مجتمع بندری نگین
صدور مجوز زیست محیطی مجتمع بندری نگین

بوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با صدور مجوز زیست محیطی شرایط برای جذب سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی در این منطقه تسهیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شکیبی نسب ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تبریک فرارسیدن عید قربان اظهار کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و ترسیم چشم اندازی روشن برای مجتمع بندری نگین تلاش می‌شود این مجتمع بندری در آینده نه چندان دور به کانون سرمایه گذاری در نوار ساحلی خلیج فارس تبدیل شود.
وی بیان کرد: در این راستا ساز و کار ویژه برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی پیش بینی شده تا سرمایه گذاران بتوانند بدون کمترین دغدغه نسبت به فعالیت در مجتمع بندری نگین اقدام کنند.
وی گفت: با صدور مجوز زیست محیطی شرایط برای جذب سرمایه گذاران توانمند داخلی و خارجی در این منطقه تسهیل شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در چند روز گذشته نیز سرمایه گذارانی از قطر با حضور در استان ظرفیت‌های بنادر دیر و بوشهر را مورد ارزیابی قرار دادند که ظرفیت‌های توسعه این بنادر به نحو مطلوبی برای آنان تشریح شد.
شکیبی نسب در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در حوزه عمرانی اجرای بدون تأخیر پروژه‌های بنادر استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود تا ساحل نشینان هم استانی هر چه زودتر از مزیت‌های این پروژه‌ها برخوردار شوند.
وی افزود: در بحث آتش سوزی نیز با توجه به فرارسیدن ایام تابستان اقدام‌های پیشگیرانه مورد توجه جدی قرار گرفته و همچنین در تجهیز ناوگان آتش نشانی بنادر در خشکی و دریا تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده است.
شکیبی نسب عنوان کرد: در ارتباط با اجرای دستورالعمل مدیریت ترافیک بندری نیز به تناسب اهمیت موضوع و سر و کار داشتن با جان افراد، مسائل مرتبط با این دستورالعمل در کمیته ترافیک بنادر استان با اولویت دنبال می‌شود