طارمی آماده به تعویق انداختن رویای انگلیس/ الهلال مورد توجه نیست!
طارمی آماده به تعویق انداختن رویای انگلیس/ الهلال مورد توجه نیست!

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی سومین فصل حضورش در تیم پورتو پرتغال را پشت سر گذاشت و حالا فقط یک فصل دیگر به پایان کارش در این تیم باقی مانده است. از ماه‌ها قبل گمانه زنی‌ها درباره سرنوشت بهترین گلزن لیگ فوتبال پرتغال آغاز شد اما نه باشگاه پورتو و نه طارمی به صورت […]

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی سومین فصل حضورش در تیم پورتو پرتغال را پشت سر گذاشت و حالا فقط یک فصل دیگر به پایان کارش در این تیم باقی مانده است.
از ماه‌ها قبل گمانه زنی‌ها درباره سرنوشت بهترین گلزن لیگ فوتبال پرتغال آغاز شد اما نه باشگاه پورتو و نه طارمی به صورت شفاف در این خصوص موضعگیری نکردند.
طارمی بارها بر علاقه اش به انتقال به لیگ برتر انگلیس اشاره کرده و حتی در روزهای اخیر بحث انتقالش به تیم ولور همپتون هم مطرح شده بود اما به نظر می‌رسد مهاجم ایران که تا یک ماه دیگر ۳۱ ساله می‌شود، آماده است رویای انتقال به لیگ انگلیس را به تعویق بیاندازد.
این خبری است که روزنامه «رکورد» پرتغال آن را اعلام کرده است. طبق اطلاعات خبرنگار این روزنامه، طارمی از لیست فروش پورتو خارج شده و تنها یک «پیشنهاد عربی» می‌تواند پورتو را به فروش بهترین گلزن فصل قبل لیگ پرتغال ترغیب کند.
در گزارش روزنامه رکورد آمده است:
سرجیو کونسیسائو و پورتو قصد دارند مهدی طارمی را در ترکیبی که فصل ۲۰۲۳/۲۴ تشکیل می‌دهد، حفظ کنند. همچنین طبق اطلاعات گردآوری شده توسط رکورد، علیرغم نیاز به کسب سود سرمایه قابل توجه از فروش بازیکنان تا تاریخ سی ام، گلزن ایرانی در لیست فروش نیست و تنها در صورتی که اژدها پیشنهادی واقعاً غیرقابل رد کردن داشته باشد، این بازیکن را می‌فروشد.
طارمی با ورود به آخرین فصل ارتباطش با باشگاه پورتو و کمی بیش از یک ماه تا جشن تولد ۳۱ سالگی خود، نشان می‌دهد که می‌تواند در ورزش بازدهی بیشتری نسبت به شرایط مالی داشته باشد، همانطور که این واقعیت ثابت شده است. بهترین گلزن تیم در سه فصل کامل که در پورتو حضور داشته، همیشه در حال بهبود امتیازات و آمار خود بوده است.
اگرچه پیش بینی قوانین بازار همیشه دشوار است، اما تنها یک «پیشنهاد عربی» می‌تواند پورتو را وادار کند که این ملی پوش ایرانی را تابستان امسال کنار بگذارد. چه این پیشنهاد بیاید و چه نیاید، حقیقت این است که اژدها همچنان متعهد به تمدید قرارداد طارمی هستند، حتی به خاطر عملکرد ورزشی بالایی که داشته به او پاداش دستمزد می‌دهند.
این توافق برای تمدید قرارداد به طور انحصاری به این مهاجم گلزن بستگی دارد که با بند فسخ ۶۰ میلیون یورویی محافظت می‌شود و توسط ترنسفرمارکت ۲۰ میلیون ارزش دارد.
طارمی هرگز رویای حضور در لیگ برتر (انگلیس) را کتمان نکرد و حتی توسط برخی صفحات توییتری که به بازار نقل و انتقالات اختصاص داده شده بود، در مسیر ولور همپتون قرار گرفت. با این حال، طبق گزارش رکورد و برخلاف آنچه در تابستان گذشته رخ داد، این بازیکن ایرانی با آگاهی از اهمیتی که در کار تیمی پورتو دارد و با توجه به نقشی که باشگاه پورتو به او داده، آماده است تا تحقق رویای انگلیسی را به تعویق بیندازد. طارمی علاوه بر این، به میلان، فنرباغچه و اخیراً الهلال نیز منتسب شده است، فرضیه‌ای که به نظر نمی‌رسد مورد توجه قرار گیرد.»