ظرفیت تولید برق هسته‌ای در کشور افزایش می‌یابد
ظرفیت تولید برق هسته‌ای در کشور افزایش می‌یابد

بوشهر- معاون رئیس جمهور گفت: با ساخت واحدهای جدید نیروگاهی‌ بر اساس هدف‌گذاری صورت گرفته، ظرفیت تولید برق هسته‌ای در کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی صبح جمعه در آئین کلنگ‌زنی آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه صنعت هسته‌ای کشور اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی نیز در بوشهر در دست اجرا است.
وی افزایش میزان تولید برق هسته‌ای در کشور را یک اولویت مهم دانست و بیان کرد: برای این اقدام نیاز است که علاوه بر نیروگاه هزار مگاواتی بوشهر، نیروگاه‌های اتمی بیشتری در سطح کشور ساخته شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به هدف‌گذاری تولید ۱۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در سطح کشور تصریح کرد: این هدف محقق می‌شود و باید با عزمی جدی در این مسیر حرکت کنیم.
وی تولید برق هسته‌ای را برای کشور ثروت‌آفرین خواند و ادامه داد: نباید ساز و کار تأمین منابع ما را سست کند، زیرا تأمین منابع مالی طرح‌های هسته‌ای باید متفاوت از امروز باشد.
اسلامی با بیان اینکه تحریم و دشمنی‌ها و تنگناها نباید ما را در گذشته‌ای که طی کردیم نگه دارد، افزود: باید فارغ از نگاه به بیرون و با اعتماد به ظرفیت داخل و متخصصان داخلی جریان طراحی و ساخت نیروگاه را دنبال کنیم.
وی گفت: باید با فکر نتوانستن خداحافظی کرد چراکه ظرفیت کشور و مردم بالاتر از این است که چون بیگانگان همراهی نمی‌کنند ما نمی‌توانیم. ما با باور می‌توانیم همه کسانی که تا دیروز با ما همکاری نمی‌کردند را مشتاقانه به همراهی تشویق کنیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص ساخت آب شیرین کن‌ها گفت: تغییر اقلیم اتفاق افتاده و امروز باید به منابع پایدار تأمین آب توجه کنیم.
وی ادامه داد: امروز بالاترین ظرفیت تولید آب شیرین از دریا در دنیا در حوزه خلیج فارس مستقر است و ما کمترین سهم را داریم.