ظرفیت ۲۷۶ هزار معلم ودانش‌آموز بوشهر درطرح‌های فرهنگی استفاده شود
ظرفیت ۲۷۶ هزار معلم ودانش‌آموز بوشهر درطرح‌های فرهنگی استفاده شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: ظرفیت ۱۱ هزار معلم و ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در استان بوشهر برای اجرای طرح‌های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده صبح پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به نقش مهم این دستگاه آموزشی و پرورشی در جامعه اظهار داشت: آموزش و پرورش آینده جامعه را رقم می‌زند و می‌تواند تفکر دینی و انقلابی در نسل‌های آینده نهادینه کند.
وی با قدردانی از اقدامات آموزش و پرورش استان بوشهر در اسکان میهمانان نوروزی در کلاس‌های مدارس خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش توجه به برنامه فرهنگی در نوار ساحلی است که باید این مهم ضمن آسیب‌شناسی برنامه‌های ایام نوروز امسال، برای نوروز آینده ضمن رفع نواقص و مشکلات، پایگاه‌های فرهنگی با مشارکت فرهنگیان و دانش‌آموزان در سواحل استان بوشهر تقویت شود و توسعه یابد.
استاندار بوشهر ظرفیت ۱۱ هزار معلم و ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در استان را برای اجرای طرح‌های فرهنگی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تجربه موفق فعالیت‌های فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز در سواحل استان بوشهر مستند سازی و توسعه یابد.
مشکلات درمانی دانش‌آموزان نیازمند
محمدی‌زاده با تأکید بر توجه به حل مشکلات درمانی دانش‌آموزان نیازمند، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر موظف کرد نسبت به حل مشکلات درمانی این دانش‌آموزان اقدام و نیاز آنان را برطرف کند و گزارش آن در شورای آموزش و پرورش ارائه شود.
وی تشکیل ستاد پشتیبانی آموزشی برای تحت پوشش قرار گرفتن سوادآموزان در نقاط مختلف شهر، روستا و مناطق عشایری را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اقدامات انجام شده در زمینه رتبه‌بندی معلمان در شهرستان‌ها و مناطق مختلف آموزش و پرورش استان بوشهر در مصاحبه مسئولان این حوزه‌ها اطلاع‌رسانی شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه باید همه معلمان بسیجی باشند گفت: نباید معلم غیر بسیجی در استان بوشهر وجود داشته باشد، معلمی موفق است که بسیجی باشد و با تفکر بسیجی به فعالیت‌های دانش‌آموزان توجه کند.
محمدی‌زاده اضافه کرد: آموزش و پرورش با مشارکت سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر که معین فرهنگی این دستگاه آموزشی و تربیتی است، ساز و کاری باید فراهم شود که همه معلمان بسیجی باشند و عضو سازمان بسیج شوند.
وی ادامه داد: با مشارکت سپاه استان بوشهر باید شرایطی فراهم شوند که تمام ۱۱ هزار معلم آموزش و پرورش استان بوشهر عضو بسیج معلمان شوند و در برنامه‌های آموزشی، اردویی و رزمایش‌های سپاه شرکت کنند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه سپاه پاسداران در شهرهای مختلف دارای اردوگاه است خاطر نشان کرد: امسال برای تحقق عضویت معلمان در بسیج، آموزش و پرورش استان بوشهر باید روی این کار متمرکز کند تا ضعف‌های حوزه فرهنگی در این دستگاه به این صورت جبران شود.
اعزام ۷ هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور
محمدی‌زاده با اشاره به اعزام هفت هزار دانش‌آموز استان بوشهر به اردوی راهیان نور تأکید کرد: همانگونه که دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند باید معلمان در اردوگاه‌های سپاه در برنامه‌های آموزشی فرهنگی شرکت کنند.
استاندار بوشهر با تأکید بر عضویت همه معلمان استان در بسیج گفت: برای کمک به ارتقا کارآمدی آموزش و پرورش باید ساز و کار عضویت ۱۱ هزار معلم استان بوشهر در بسیج فراهم شوند و تحت پوشش آموزش‌های مختلف قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه معلمان باید تحت پوشش برنامه فرهنگی تربیتی سپاه استان بوشهر قرار بگیرند خاطر نشان کرد: برنامه این حوزه باید تدوین و عملیاتی شود و در این زمینه لازم است از ظرفیت‌های فراهم شده استفاده حداکثری شود.
استاندار بوشهر مبلغ پیشنهادی آموزش و پرورش استان بوشهر برای ترمیم نمره امتحان نهایی دانش‌آموزان را مورد تصویب قرار داد و بیان کرد: توزیع سرانه دانش‌آموزی در مناطق محروم به آموزش و پرورش واگذار می‌شود که در این حوزه باید عدالت رعایت شود.
محمدی‌زاده ساز و کار انتخاب معلم نمونه را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای حداکثر مشارکت معلمان در انتخاب معلم نمونه ساز و کار لازم در امتیازبندی آنان فراهم شود.