عدالت آموزشی تا دورترین مناطق استان بوشهر رسانده می‌شود
عدالت آموزشی تا دورترین مناطق استان بوشهر رسانده می‌شود

بوشهر- مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بر اساس طرحی که در دست داریم قرار است با کمک گروه‌های جهادی، اداره‌های مختلف و معلمان گرامی عدالت آموزشی را به دورترین مناطق شهرستان‌ها برسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی موحدی یکشنبه شب در نشست هم اندیشی معاونان آموزشی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر در دشتی اظهار داشت: توانمندسازی معاونان آموزشی و معلمان گام دومی انقلاب برای تربیت نسلی تمام ساحتی از موارد مهم و قابل توجه آموزش و پرورش است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سخنانی در ادامه به ضرورت جهاد تبیین و پررنگ‌تر کردن اقدامات انجام شده در حوزه آموزش تاکید کرد.
وی تصریح کرد: طبق طرحی که در دست داریم قرار است با کمک گروه‌های جهادی، اداره‌های مختلف و معلمان گرامی عدالت آموزشی را به دورترین مناطق شهرستان‌ها برسانیم.
موحدی با انتقاد از دانشگاه‌ها و وزارت علوم خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش وظیفه‌ای در قبال برگزاری کنکور ندارد ولی خود را موظف به برگزاری کلاس‌های کنکور و آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه‌ها می‌داند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در ادامه بر نقش هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش برای آمادگی دانش آموزان برای ورود به بازار کار و تقویت این حلقه اتصال تاکید کرد.
در ابتدای این نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی ضمن خیرمقدم به مهمانان و بیان مسائل بسیار مهم آموزش و پرورش در سال گذشته تحصیلی اظهار کرد: با کمک معلمان گرامی مدارس را پس از دو سال تعطیلی ناشی از کرونا بازگشایی کردیم و از این بابت دست معلمان گرامی را به گرمی می‌فشارم.
شریف نژاد تصریح کرد: کنکور، آسیب‌های اجتماعی، بهداشت و … از مسائل مهم این شهرستان است که می‌بایست با هماهنگی کامل حوزه‌های مختلف با موفقیت از آن گذر کرد.
بازیار معاون آموزش اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به بخشنامه‌های بسیار مهم ارسالی از وزارت متبوع تاکید کرد: در این بخشنامه‌ها راهبردها و سیاست‌های اجرایی وزارت آموزش و پرورش و همچنین راهبردها و سیاست‌های اجرایی و برنامه ریزی حوزه ستادی است که لازم است بر اساس آنها اقدام شود.
این نشست با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، معاون آموزش متوسطه و رؤسای اداره‌های مختلف آن اداره کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی، معاونان آموزشی شهرستان‌ها مناطق ۱۸ گانه استان بوشهر و با هدف هم اندیشی در خصوص تبادل تجربیات همکاران برگزار شد.
در ادامه معاونان آموزشی آموزش و پرورش‌های شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر به تشریح چالش‌ها و مشکلات موجود در مناطق پرداخته و در خصوص مباحث هدایت تحصیلی، کلاس‌های کنکور، برنامه ریزی و ساماندهی جهت جذب نیروهای توانمند در گروه‌های آموزشی و پژوهش سراهای دانش آموزی و… پرداختند.