غیبت لوکادیا حس نمی‌شود / دلایل «فقر» گلزنی در نیم فصل اول لیگ
غیبت لوکادیا حس نمی‌شود / دلایل «فقر» گلزنی در نیم فصل اول لیگ

سهراب انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیروزی پرگل ۵ بر یک پرسپولیس برابر نساجی مازندران در هفته پایانی دور رفت لیگ بیست و دوم گفت: پرسپولیس بعد از اتمام جام جهانی رفته رفته شرایطش بهتر شد. بازیکنان با آمادگی و هماهنگی کامل نتایج خوبی کسب کردند و مقابل نساجی اوج درخشش […]

سهراب انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیروزی پرگل ۵ بر یک پرسپولیس برابر نساجی مازندران در هفته پایانی دور رفت لیگ بیست و دوم گفت: پرسپولیس بعد از اتمام جام جهانی رفته رفته شرایطش بهتر شد. بازیکنان با آمادگی و هماهنگی کامل نتایج خوبی کسب کردند و مقابل نساجی اوج درخشش پرسپولیس را در لیگ برتر دیدیم.
وی ادامه داد: وقتی لوکادیا از پرسپولیس بنا به دلایل غیرحرفه ای اش جدا شد خیلی‌ها معتقد بودند یحیی دچار بحران خواهد شد و تیمش در امر گلزنی مشکلات زیادی پیدا خواهد کرد اما اعتماد یحیی به جوانان و گلزنی آنها باعث شد تا رفتن لوکادیا حس نشود و مطمئناً دیگر کسی از او یادی نخواهد کرد. یحیی به جوانانش اعتماد کرد و این بازیکنان پرانگیزه هم اعتماد او را پاسخ دادند و دیدیم پرسپولیس در یک هوای سرد توانست یک برد بسیار خوب را به دست آورده و به قهرمانی در نیم فصل اول برسد.

عملکرد جوانان پرسپولیس باعث شد جای خالی لوکادیا احساس نشود

مهاجم پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد: البته این قهرمانی چندان تأثیری در روند سرخپوشان نخواهد گذاشت، هنوز ۱۵ بازی تا پایان لیگ باقی مانده و تیم‌ها به دنبال این هستند تا بتوانند مقابل پرسپولیس نتایج خوبی گرفته و این تیم را از صدر جدول به پایین بکشند اما اعتقاد دارم با یک دست بودن و هماهنگی که در پرسپولیس وجود دارد این تیم می‌تواند با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده در پایان فصل یک بار دیگر جام را بالای سر ببرد.
انتظاری در پاسخ به این سوال که چرا مهاجمان تیم‌های لیگ برتری در امر گلزنی موفق نیستند، گفت: در هفته‌های اخیر شاهد فقر گلزنی در بازی‌ها بودیم، متأسفانه تیم‌ها با احتیاط عمل می‌کنند. بیشتر به دنبال کسب امتیاز هستند تا بتوانند از سقوط فرار کرده و یا در میانه جدول باقی بمانند.
این مهاجم سابق فوتبال ایران ادامه داد: برخی از تیم‌ها هم آنقدر تدافعی بازی می‌کنند که گل زدن به آنها سخت می‌شود و شاید یک تیم بتواند با یک گل حریفش را شکست دهد البته باید بپذیریم مهاجمان هم عملکرد خوبی ندارند، در گذشته شاهد گل‌های زیادی در لیگ برترمان بودیم چون اگر مهاجمان چارچوب شناس بودند و از توپ‌هایی که به دست می‌آوردند بهترین استفاده را می‌کردند البته خوشحالم در این هفته گل‌های زیادی رد و بدل شد و باید امیدوار باشیم با شروع نیم فصل دوم این روند ادامه پیدا کند.

اعتماد گل محمدی به جوانان پرسپولیس جواب داد

وی در مورد فصل نقل و انتقالات در نیم فصل و اینکه پرسپولیس نیاز به چه بازیکنانی دارد تا نقاط ضعفش را برطرف کند، گفت: پرسپولیس در حال حاضر به یک شرایط خوب دست پیدا کرده، خوب بازی می‌کند و خوب هم نتیجه می‌گیرد اما به هر حال هر مربی به دنبال این است که بتواند ضعف حتی اگر کوچک هم باشد برطرف کند. به نظر من با اینکه جوانان پرسپولیس در گلزنی موفق هستند و این روزها خوش می‌درخشند اما بهتر است که پرسپولیس به دنبال جذب مهاجم باشد تا بتواند موفق تر از قبل ظاهر شود.
مهاجم پیشین پرسپولیس در مورد دیدار هفته آینده سرخپوشان برابر ون پارس اصفهان از مرحله یک هشتم جام حذفی گفت: پرسپولیس نباید فکر کند از پیش برنده است با توجه به اینکه شناخت کافی از این تیم نیست می‌تواند خطرناک باشد. کادر فنی باید از تمامی نفراتش در این دیدار استفاده کند چون در جام حذفی می‌تواند با چند بازی به قهرمانی رسید بنابراین انتظار از یحیی این است که با قدرت به مصاف حریف برود تا بتواند یک گام دیگر به قهرمانی در جام حذفی نزدیک شود.
انتظاری در پایان خاطرنشان کرد: برد پرگل پرسپولیس یک نقطه تاریک داشت و آن نبود تماشاگر بود حضور تماشاگران می‌تواند گرمای بیشتری به بازی ببخشد و باید امیدوار باشیم با شروع نیم فصل دوم تماشاگران بتوانند به ورزشگاه آمده و تیم‌های مورد علاقه شأن را تشویق کنند.