فرماندارگناوه: بسترهای لازم برای رفاه معلولان فراهم شود
فرماندارگناوه: بسترهای لازم برای رفاه معلولان فراهم شود

گناوه آنلاین؛ فرماندارگناوه گفت: متولیان امر بسترهای لازم را برای دسترسی به محیط پیرامونی معلولان این شهرستان فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز جمعه در آیین افتتاح پارک ” پارالمیپک ” گناوه به مناسبت روزجهانی معلولان افزود: معلولان به رغم مشکلات جسمی، نقش بی بدیل و ارزشمندی در عرصه های مختلف دارند و خدمات رسانی مناسب حق آنان است.

وی اظهارداشت: خداوند به معلولان اراده قوی عطا کرده است که کارهای غیرممکن را به ممکن می‌کنند و باید از بسیاری از الگوهای رفتاری و اخلاقی و توانمندی این قشر بهره ببریم.

صفری با اشاره به اینکه شهرداری از ارگان هایی است که باید در بسترسازی برای معلولان تلاش کند، افزود: شهردار در ارایه مجوز ساخت و سازهای ساختمانی و تجاری بستر لازم برای دسترسی معلولان در محیط شهر را در این مکان ها مدنظر قرار دهند تا بتوانند براحتی از آن حق و مطالبه‌ای که دارند، همانند دیگر شهروندان استفاده ببرند.

فرماندار گناوه، بر تکریم و احترام به مردم که صاحبان اصلی هستند، تاکید کرد و گفت: همه باید دست در دست هم دهیم تا بر مسایل و مشکلاتی که در شهر وجود دارد، فایق آییم.

رئیس بهزیستی گناوه گفت: معلولیت ناتوانی نیست بلکه در آنها توانمندی زیادی وجود دارد و پا به پای دیگر اقشار جامعه تلاش می‌کنند.

مینا شهابی افزود: معلولان با صبر و استقامت و توانمندی که در وجود آنها است بارها خود را به اثبات رساندند و به جامعه این پیام را می رسانند که خواستن توانستن است.

وی اظهارداشت: در این شهرستان معلولان مستعد و خلاقی هستند که با کم ترین امکانات در میادین بین المللی درخشیدند و به موفقیت های زیادی نایل شدند.

رئیس بهزیستی گناوه با بیان اینکه همه ما در قبال معلولان و ایجاد بسترسازی خدمات و رفاه آنها مسئولیت داریم ، گفت: مناسب سازی معابر و اماکن از مطالبه های بحق و قانونی این قشر در این شهرستان است که باید مهم شمرده شود.

                                                                              فرماندارگناوه: بسترهای لازم برای رفاه معلولان فراهم شود

وی از شهرداری و شورای اسلامی شهر بخاطر احداث پارک ” پارالمیپک ” تقدیر کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: فرماندار، شورا و شهرداری نگاه ویژه‌ای به مسایل فرهنگی و ورزشی شهر دارند و در این زمینه به معلولان توجه جدی خواهند شد.

هادی عرب زاده افزود: در تلاشیم که مکان پارک پارالمپیک به وسایل و تجهیزات بهتری برای استفاده معلولان تامین شود.

رئیس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان گناوه گناوه با تقدیر از مسئولان بخاطر هدیه پارک پارالمپیک به معلولان گناوه گفت:  فلسفه نام‌گذاری پارک پارالمپیک بخاطر تجلیل و پاسداشت از افتخارآفرینی و قهرمانی های متوالی ۱۲ جانباز و معلول گناوه‌ای در بازی‌های پارالمپیک و جهانی از دهه ۸۰ تاکنون  از جمله در رشته دوومیدانی و فوتبال در چند دوره بوده است.

علیرضا ملک زاده افزود: بسیاری از کشورهای جهان با امکانات زیاد هنوز نتوانستند در رقابت های پارالمپیک ورزشکاری داشته باشند اما در شهرستان گناوه ، ۱۲ ورزشکار بارها در این میدان مهم جهانی حضور یافتند و با کم ترین امکانات توانستند پرچم مقدس جمهوری اسلامی را سرافرازنه به اهتزاز درآورند.

وی گفت: در این شهرستان، استعدادهای فوق العاده‌ای در بین معلولان داریم که اگر امکانات از جمله یک سالن اختصاصی مهیا کنیم، افتخارآفرینی برای کشور خواهند کرد.

لیلا جهان آرا رئیس هیات مدیره انجمن توان یابان صبور گناوه هم از مسئولان خواست تا شرایط و بستر لازم در ادارات و اماکن عمومی را برای دسترسی معلولان فراهم و با آنها ارتباط  و تعامل ایجاد کنند.