فرماندار: شهروندان گناوه‌ای از ترددهای درون شهری با خودروهای شخصی پرهیز کنند
فرماندار: شهروندان گناوه‌ای از ترددهای درون شهری با خودروهای شخصی پرهیز کنند

گناوه آنلاین؛ فرماندار گناوه گفت: باتوجه به حجم بالای ترافیک در سطح شهر بویژه در خیابان های منتهی به بازار و ساحل، از شهروندان انتظار داریم از تردد با خودروهای شخصی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری سه شنبه شب در جلسه فوق العاده شورای ترافیک این شهرستان افزود: برای روان سازی ترافیک در نقاط منتهی به بازار و ساحل، پلیس راهور در زمان گره ترافیکی ایجادشده و شلوغ نسبت به مسدود کردن تقاطع چهارراه بهداری و مخابرات به صورت مقطعی اقدام کند.

وی با تقدیر از زحمات مسئولان خدمت رسان ستاد تسهیلات خدمات سفر، اظهارداشت: شهرداری با همکاری شورای اسلامی شهر، ۱۰ نفر از افراد واجدشرایط را با همکاری بسیج به عنوان پلیس همیار افتخاری به راهور برای آموزش و بکارگیری آنها در تعطیلات نوروز معرفی کند.

رئیس ستاد تسهیلات خدمات سفر گناوه گفت: برای کم کردن بار ترافیک، محوطه خانه سمن ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساحل برای پارکینگ خودروها در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی بیان کرد: شهرداری با همکاری پلیس راهور به بازگشایی خیابان ورودی ایران خودرو از سمت گچساران با نصب علایم راهنمایی و خط کشی اقدام کند.

صفری ادامه داد: برپایی نمازخانه های شهدای گمنام و پارک خور و جمع آوری فست فود فروشان در میدان امام در دستور کار جدی شهرداری قرار گیرد.

وی گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به نصب بنر راهنمایی و هشداردهنده در محور جاده ساحلی بندرریگ به گناوه اقدام کند.

فرماندار گناوه افزود: برای جلوگیری از ترافیک، ستاد اسکان فرهنگیان نوروزی از پذیرش میهمانان بیش از دو روز پرهیز کند.

وی از هموطنان خواست نسبت به فرهنگ و رفتار مردم مومن و متدین این دیار تمکین کنند و گشت امر به معروف و نهی از منکر در تعطیلات نوروز در ساحل و بازار پررنگ فعال شود.

شهر گناوه در تعطیلات نوروز امسال بیشترین حجم ورود مسافر و گردشگر نوروزی را در استان بوشهر به خود اختصاص داده است و در ۲ روزگذشته چهارراه‌های منتهی به ساحل و بازار با ترافیک سنگین مواجه شد.