فرماندار گناوه : گردشگران ساحل را تخلیه کنند
فرماندار گناوه : گردشگران ساحل را تخلیه کنند
فرماندار گناوه گفت: باتوجه به هشدارهای هواشناسی، به منظورپیشگیری از حوادث و تلفات و خسارت احتمالی مسافران و گردشگران نوروزی ساحل را تخلیه و در مکان های امن مستقر شوند.

فرماندار گناوه گفت: باتوجه به هشدارهای هواشناسی، به منظورپیشگیری از حوادث و تلفات و خسارت احتمالی مسافران و گردشگران نوروزی ساحل را تخلیه و در مکان های امن مستقر شوند.

گناوه آنلاین – سیدعلی پاک نژاد روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان افزود: دستگاه های مرتبط نیروی انتظامی، دریابانی و بسیج و سپاه در شهرهای گناوه و ریگ و روستاهای ساحلی این شهرستان گردشگران را که درنقاط ساحلی مستقر هستند به مکان های ایمن انتقال دهند تا دچار حادثه نشوند.
وی اظهارداشت: از ظرفیت روستاهای شهرستان بویژه ساحل نشین در اسکان اضطراری میهمانان نوروزی استفاده شود.
فرماندارگناوه گفت: با توجه به بارش‌هایی که در استان‌های همسایه پیش بینی شده، احتمال طغیان رودخانه های این شهرستان وجود دارد که در این ارتباط اداره منابع آب رصدی کامل بر حوزه های آبریز داشته و درصورت رویت به مدیریت بحران اطلاع دهند تا اقدام های لازم صورت گیرد.
وی با بیان اینکه بحران وقت نمی شناسد و باید برای هر ثانیه آن برنامه ریزی صورت گیرد، افزود: باتوجه به موج جدید سامانه بارشی تمامی ادارات و اعضای مدیریت بحران این شهرستان در آماده باش کامل باشند و در حوزه های خود تشکیل جلسه دهند.
وی یادآورشد: مرخصی های روسای دستگاه های اجرایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه لغو می شود.
پاک نژاد اظهارداشت: همه ماشین آلات ادارات شهرستان در یک نقطه متمرکز مستقر شوند تا در زمان هرگونه حادثه ای امکان دسترسی به آنها وجود داشته باشد.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه گفت: از روز یکشنبه تا چهارشنبه بدلیل مواج شدن دریا ، تردد قایق ها و شناورهای تفریحی و صیادی و تجاری به دریا ممنوع است.
فرماندار گناوه ازهمه دستگاه های اجرایی، اعضای مدیریت بحران، مردم میهمان نواز و هیات های مذهبی و امام جمعه گناوه برای همکاری با اسکان اضطراری میهمانان نوروزی در بارندگی های هفته گذشته تقدیر کرد و افزود: حدود هشت هزار چادر در زمان بارندگی های هفته گذشته توسط میهمانان نوروزی در مکان های امن برپا شد.
وی گفت: بارندگی های هفته گذشته در این شهرستان مانور مناسبی برای سنجش آمادگی ادارات و مدیریت بحران بود که با همکاری مردم هیچگونه حادثه ای برای هموطنان روی نداد.

  • نویسنده : محمد فرخی نیا
  • منبع خبر : گناوه آنلاین