فضای فرهنگی استان بوشهر از طرح رهیافت ولایت بهره‌مند می‌شود
فضای فرهنگی استان بوشهر از طرح رهیافت ولایت بهره‌مند می‌شود

بوشهر- رئیس دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: فضای فرهنگی استان بوشهر از طرح رهیافت ولایت بهره‌مند می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس دشتی صبح دوشنبه در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری تبلیغات اسلامی و دانشگاه پیام نور بوشهر با اشاره به حدیثی از امام صادق (علیه‌السلام) که می‌فرمایند: «عالمان دین پاسداران مرزهای اعتقادی و فکری جامعه هستند» گفت: طرح رهیافت ولایت طرح ارزشمندی است که غیر از اینکه خود دانشگاه می‌تواند از آن استفاده کند، فضای فرهنگی استان هم می‌تواند از این بهره‌مند شود.
رئیس دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ابراز داشت: هم اکنون چشم دنیا به ایران اسلامی، به عنوان ام‌القرای جهان اسلام، دوخته شده و این طرح زمینه بهره‌مندی بیشتر جامعه از فرمایشات امامین انقلاب و بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را فراهم می‌کند.
گفتنی است، این طرح در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر شناخت عمیق مبانی نظری انقلاب اسلامی و همچنین اهمیت پژوهش محور بودن دانشگاه‌ها به بهره مندی از نگاه‌های راهبردی صاحبنظران دینی و رهایی از وابستگی به نظامات غیر اسلامی، در مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی در نگاه مقام معظم رهبری، طراحی و در حال اجراست.
آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری تبلیغات اسلامی و دانشگاه پیام نور بوشهر با موضوع «تأمین فضای آموزشی پژوهشی طرح ملی رهیافت ولایت» در آئینی با حضور رئیس دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، رئیس دانشگاه پیام نور استان و مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر برگزار شد.
در آئینی با حضور حجت‌الاسلام عباس دشتی رئیس دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، محمدرضا بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور استان و حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر، تفاهم‌نامه همکاری دو دستگاه در زمینه تأمین بستر اجرائیِ «طرح ملی رهیافت ولایت» ۱۳ آذر ۱۴۰۰ به امضا طرفین رسید.