لحظه‌ها برنده را تعیین خواهد کرد/ گلزن دربی هرگز فراموش نمی‌شود
لحظه‌ها برنده را تعیین خواهد کرد/ گلزن دربی هرگز فراموش نمی‌شود

علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص دربی صدم که فردا یکشنبه برگزار خواهد شد گفت: سرخابی‌ها قبل از دربی به یک برد خوب دست پیدا کرده‌اند، بردی که توانست در شرایط روحی دو تیم تأثیر مثبتی گذاشته و هر دو تیم بدون تلفات آماده سوت آغاز یک دیدار همیشه حساس باشند. […]

علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص دربی صدم که فردا یکشنبه برگزار خواهد شد گفت: سرخابی‌ها قبل از دربی به یک برد خوب دست پیدا کرده‌اند، بردی که توانست در شرایط روحی دو تیم تأثیر مثبتی گذاشته و هر دو تیم بدون تلفات آماده سوت آغاز یک دیدار همیشه حساس باشند.
وی ادامه داد: استقلال در هفته‌های اخیر نتایج فوق العاده ای کسب کرده، پیروزی‌های پی در پی باعث شده تا این تیم شرایط روحی خوبی داشته باشد و آنها نمی‌خواهند مقابل پرسپولیس روند پیروزی‌هایشان متوقف شود. استقلال می‌داند که برای رسیدن به جام قهرمانی، چهار دیدار آینده خود را باید با برد به پایان برساند تا بتواند جام را بالای سر ببرد، در غیر این صورت کار برای آنها سخت خواهد شد و باید منتظر اتفاقات فوتبالی بمانند.
اکبرپور در ادامه خاطرنشان کرد: آبی‌ها در شرایط بسیار خوبی هستند. این تیم برنده تمام نیمه‌های دوم بوده، کادر فنی عملکرد فوق العاده ای داشته و چندین بار هم شاهد بودیم که استقلال گل اول را دریافت کرده اما به سرعت خودش را پیدا کرده و توانسته به پیروزی دست پیدا کند که این موضوع یک رکورد خوب هم برای استقلال محسوب می‌شود.
مهاجم پیشین استقلال که خودش تجربه چندین دربی را هم داشته در پاسخ به این پرسش که چه عواملی باعث خواهد شد یک تیم پیروز از این دیدار خارج شود، گفت: اولین و مهمترین مسئله، شرایط روحی و روانی است. تیمی که با تمرکز و آمادگی ذهنی پای به این دیدار بگذارد به طور حتم پیروز از زمین خارج می‌شود. ترس در این دیدار یا به شکست خواهد انجامید یا به کسب یک امتیاز، با توجه به شرایطی که دو تیم دارند بعید می دانم ترسو بازی کنند اما به طور حتم احتیاط را در دستور کار خود قرار خواهند داد. راز موفقیت در این دیدار آرامش، تمرکز و دوری از حواشی است، تیمی که از لحظه‌هایش استفاده کند و موقعیت‌ها را از دست ندهد به طور حتم برنده این دیدار حساس خواهد بود.
وی در مورد عملکرد حساس کاپیتان در این دیدار یادآور شد: نقش مهمی را دو کاپیتان سرخابی‌ها در این دیدار خواهند داشت. آنها می‌توانند نکات فنی را به بازیکنان گوشزد کنند بازیکنان جوان‌تر را به آرامش دعوت کنند و اجازه ندهند بازیکنان تیمشان بی دلیل درگیر شده یا با داور به جر و بحث بپردازند. با توجه به هیاهوی ورزشگاه، کاپیتان بیشتر از سرمربی می‌تواند در ۹۰ دقیقه و درون زمین هدایت بازیکنان را به عهده بگیرد. آرامش کاپیتان به بازیکنان هم خواهد رسید و او نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت این دیدار خواهد داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که دربی صدم چه نتیجه‌ای خواهد داشت گفت: پیش بینی این بازی بسیار سخت است. دو تیم به دنبال برد هستند، بنابراین هر تیمی که از موقعیت‌هایش استفاده کند پیروز خواهد شد و من به عنوان یک استقلالی امیدوارم پسران آبی برنده از زمین خارج شوند.
علیرضا اکبرپور که خودش سابقه گلزنی در دربی را دارد در این خصوص تاکید کرد: گل زدن در این دیدار با توجه به شرایط روحی و روانی، حضور هواداران و استرس زیادی که وجود دارد بسیار سخت است. گلزنی تمرکز می‌خواهد، من تجربه حضور در دربی و گل زدن را دارم و می دانم چه فشاری بر روی مهاجمان وجود دارد اما یک نکته بعد از گلزنی وجود خواهد داشت و آن این است که گلزن دربی هرگز فراموش نخواهد شد و همیشه در ذهن هواداران و تاریخ دیدارهای استقلال و پرسپولیس باقی خواهد ماند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با اینکه سال‌ها از گلزنی من گذشته اما هواداران همیشه به من لطف دارند هر جا که مرا ببینند به سال‌های گذشته برمی گردند و به گل حساسی که برای استقلال به ثمر رسانده‌ام. در آن سال‌ها استقلال چندین دربی را نبرده بود و گل من باعث شد تا این اتفاق رخ دهد و بعد از آن استقلال به چند برد دیگر دست پیدا کند.
وی در پایان و در خصوص لقب هرکول جیبی که هواداران به او داده بودند گفت: اکثر بازیکنان استقلال و پرسپولیس دارای یک لقب هستند، خصوصاً آنهایی که گلزنی می‌کنند. من هم با توجه به شرایط فیزیکی که داشتم و گلزنی تاریخی که انجام دادم، این لقب را هواداران به من دادند و برای من بسیار لذت بخش بود و خوشحالم که توانستم دل هواداران را شاد کنم و آرزو می‌کنم استقلال در روز یکشنبه بتواند یک بار دیگر دل هوادارانش را شاد کند.