لزوم اصلاح چرخه معیوب مدیریتی/ مسئولان امیدآفرینی کنند
لزوم اصلاح چرخه معیوب مدیریتی/ مسئولان امیدآفرینی کنند

بوشهر- امام جمعه اهرم با تاکید بر لزوم لزوم اصلاح چرخه معیوب مدیریتی. گفت: مسئولان با انجام اقدامات مناسب و تامین نیازهای مردم، امیدآفرینی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های این هفته شهر اهرم اظهار داشت: نقش تقوا و عدالت در بین حاکمان و مسئولان جامعه نقش حیاتی است چرا که جامعه بدون عدالت تفاوتی با حیات و زندگی حیوانی ندارد.
وی اضافه کرد: امروزه در بین حاکمان وحشی غرب می‌بینید که جان میلیون‌ها انسان برای آنها ارزشی ندارد و حاضرند برای لذت بیشتر و برای سود بیشتر میلیون‌ها انسان را از چرخه حیات خارج کنند؛ حالا با هر ابزاری که باشد با بمب اتم یا با مواد شیمیایی و بیولوژیکی و ویروس‌ها.
امام جمعه اهرم بیان کرد: به همین خاطر انبیا و ادیان الهی در مسیر تربیت انسان متعهدی هستند که در برابر ظلم و بی عدالتی قیام کند. متعهد به کمک به محرومان.
وی خاطرنشان کرد: قرنی که پشت سر گذاشتیم و از ۱۳۰۰ تا به امروز با اشغال و حاکمیت استعمار و ایجاد قحطی توسط انگلیس و از بین بردن نیمی از جمعیت ایران حدود ۱۰ میلیون نفر و روی کار آمدن رضا خان و به شهادت رساندن مدرس‌ها و شروع حکومت پهلوی از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۷ دوران نوکری برای غرب بود و در این دوران مردم هیچ حقی نداشتند.
پهلوزاده افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و شروع حمله صدام و غرب، یکی از دو ابرقدرت جهان از بین رفت و با شروع تاریک قرن چهاردهم با استعمار و جنگ و تحریم‌ها اما پایان قرن چهاردهم و شروع قرن پانزدهم ان شاء الله پایانی خواهد بود برای تفکر و نظام استکباری غرب و آینده‌ای بسیار درخشان برای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت خواهد بود.
وی ادامه داد: با یک مقایسه ساده آمریکا و انگلیس در اول قرن با آمریکا و انگلیس و صهیونیست امروز در پایان قرن چهاردهم رو به افول و اضمحلال هستند و جوانان در این قرن پانزدهم خواهند دید که قرن پانزدهم قرن گسترش اسلام و تفکر مقاومت توسط امت‌های مستضعف خواهد بود و نظام سرمایه داری لیبرال دموکراسی و ابرقدرتی بنام آمریکا وجود نخواهد داشت.
پهلوزاده افزود: نشست چهار جانبه وزرای خارجه مصر، امارات، بحرین و مراکش و با حضور وزیرخارجه رژیم صهیونیستی و وزیر خارجه آمریکا در منطقه اشغالی نقب برگزار شد. جمع شدن چند کشور مفلوک و مرتجع عربی که درس عبرت هم نمی‌گیرند مثل همین اماراتی که سال‌ها در حمایت و پشتیبانی مالی از داعش مجبور شد دعوت کند از بشار اسد و سفارت خودش را در سوریه باز کند.
وی تصریح کرد: این دورهمی به خاطر اتفاقاتی مثل موشک باران لانه جاسوسی اسرائیل در اربیل عراق توسط سپاه پاسداران و تقویت روز افزون جبهه مقاومت از جمله یمن در بمباران شرکت‌های نفتی و تأسیسات حیاتی عربستان و همچنین به خاطر احساس خطر اسرائیل از مذاکرات برجام دست به یک اجماع سازی ظاهری زده‌اند که باید بدانند ذات این اجماع سازی‌های منطقه‌ای و یا بین‌المللی یکی از نشانه‌های افول ابر قدرت‌ها است و بیشتر یک نشست تبلیغاتی و ائتلاف برای هیچ است.
امام جمعه اهرم ادامه داد: اعراب مرتجع عرب باید بدانند که سامانه‌هایی مثل گنبد آهنین برای آنها تأمین امنیت نخواهد کرد و با کشتن مظلومان شیعه در اقصی نقاط عالم زوال خودشان را نزدیک تر می‌کنند و تکیه بر آمریکا و اسرائیل تکیه بر خانه عنکبوت است.
وی یاد آورشد: امروز ۱۲ فروردین روز «جمهوری اسلامی» است. روزی که مردم ایران اسلامی با رأی بیش از ۹۸ درصدی به «جمهوری اسلامی» این نظام برآمده از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و با تاکید حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بر دو رکن اساسی «جمهوریت» و «اسلامیت» اولین درخشش انقلاب اسلامی بود و از این «نظام انقلابی» که نظام مردم سالاری دینی است در گام دوم انقلاب و ان شاء الله برای همیشه دفاع خواهد شد.
پهلوزاده خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، «جمهوری اسلامی امانت تاریخی انبیای عظام الهی است آرزوی همه اولیا و ائمه بزرگوار ماست که امروز تحقق پیدا کرده ولو ناقص و کاملش هم در دوران امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ظاهر خواهد شد و این را شما باید حفظ کنید».
وی گفت: لازم می‌دانیم از مجموعه اجرایی دولت مردمی در شهرستان از فرمانداری و جهاد کشاورزی و مجموعه‌های قضائی و نظارتی که با شروع نظارت‌های میدانی برای کنترل بازار و تهیه و تأمین کالاهای اساسی عید و ماه مبارک رمضان که در مسیر خدمت به مردم تلاش‌هایی مؤثری داشته‌اند تقدیر و تشکر کنیم.
امام جمعه اهرم بیان کرد: لازم است برای استمرار و بهبود وضع معیشت مردم مسئولانی که همچون گذشته بر طبل «نمی شود و نمی توانیم» می‌کوبند و سد مسیر اصلاح چرخه معیوب مدیریتی هستند با جابجایی آنها با «اصحاب ما می توانیم» امید به آینده بهتر را در دل مردم بیشتر کنید.