لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر
لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر

لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر ❇️گناوه‌آنلاین؛ مرتضی خضری- لیگ برتر ابتدای حرکت بازیکنان در چارچوب‌های تکنیکی و تاکتیکی است. در این لیگ بهترین‌ها شناخته می‌شوند و آرام آرام روند پیشرفت را طی می‌کنند. در هشتمین دوره لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر نبرد ده تیم منجر به قهرمانی پارس جنوبی جم شد‌. در لیگ برتر نوجوانان […]

لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر

❇️گناوه‌آنلاین؛ مرتضی خضری- لیگ برتر ابتدای حرکت بازیکنان در چارچوب‌های تکنیکی و تاکتیکی است. در این لیگ بهترین‌ها شناخته می‌شوند و آرام آرام روند پیشرفت را طی می‌کنند.
در هشتمین دوره لیگ برتر نوجوانان استان بوشهر نبرد ده تیم منجر به قهرمانی پارس جنوبی جم شد‌. در لیگ برتر نوجوانان دو تیم پارس جنوبی جم و استقلال بوشهر با پشتوانه قوی حضور داشتند اما یکی به مکان سوم تکیه داد و دیگری قهرمان شد. خلیج فارس پنبه‌ریز چند سالی‌ست پا به لیگ‌های استانی گذاشته است. این تیم روند رو به رشدی داشته است و در این فصل حاشیه امن پارس جنوبی جم را ناامن کرده بود. سپاهان عالی‌شهر هم چند سالی در لیگ نوجوانان حضور دارد. این تیم طی چند سال حضور در لیگ از مدعیان بوده‌ است اما امسال با دو تیم بالای جدول فاصله زیادی داشت.
سپاهان گناوه از قدیمی‌های لیگ است اما هیچ وقت مدعی نبود.
دیر غیبت طولانی در لیگ‌های استانی داشت ولی حالا با پرسپولیس به دنبال تداوم است.
فجر بوشهر بعد از چند سال فعالیت در لیگ جوانان استان، شانس خود را در لیگ نوجوانان هم آزمایش کرد. فجر در نیمه بالای جدول، فوتبال خوبی انجام داد.
مجتمع گاز پارس جنوبی هم از میهمانان دیرپای لیگ نوجوانان است. این تیم اکثر لیگ‌ها را با دلهره به پایان رسانده است.
ساتراپ آب‌پخش و شاهین دیلم نی‌آمده برگشتند. دیلم چند سالی‌ست از لیگ‌های پایه بریده است. ساتراپ هم تجربه تلخی داشت‌.
◻️پارس جنوبی جم در این فصل با هدایت مرتضی نورافکن پا به مسابقات گذاشت. نماینده جم ابزارهای لازم برای قهرمانی را داشت و بالاخره هم قهرمان شد. در این تیم چند بازیکن شاخص وجود داشت. در خط حمله سید طاها هاشمی و مجتبی بسطامی تمام خطوط دفاعی را شکستند. هاشمی ۱۲ گل و بسطامی ۱۱ گل به ثمر رساند تا پارس جنوبی جم بهترین خط حمله را داشته باشد. امین نادمی و امیرحسین طاهری هم در پیشانی خط دفاعی قرار داشتند. حضور موفق این دو بازیکن باعث شد تا پارس تنها هفت گل دریافت کند‌.
◼️در خلیج فارس پنبه ریز برنامه‌های میلاد جعفرزادگان عملی می‌شد. بعد از پارس جنوبی آن‌ها تیمی بود که شانس قهرمانی داشت. در پنیه‌ریز بیشترین گل را علی محرزی زد. گلزن اول پنبه ریز ۹ بار موفق به گلزنی شد. در خط دفاعی این تیم فوتبال ابوالفضل آفرین دیده می‌شد. آفرین در این فصل چهار گل هم زد.
◻️حمید پوربهی سال‌هاست با استقلال بوشهر زندگی می‌کند. در آبی‌ها محمدرضا کشوادی هر وقت از چپ حرکت کرد دروازه حریفان با خطر روبرو شد. کشوادی با ۱۸ گل عنوان بهترین گلزن مسابقات را به دست آورد. ابوالفضل امیرزاده سنگربان استقلال در این فصل واکنش‌های بیادماندنی انجام داد و بهترین بازیکن این تیم بود‌‌. استقلال در جناح راست با حرکات امیرحسین اسلام‌پور خطرساز بود‌.
◼️سپاهان عالی‌شهر و کرایی در مکان چهارم جدول بودند. در سپاهان بیشترین فشار را محمدحسین جمالی متحمل شد. هافبک نفوذی عالی‌شهر، عالی بود. در این تیم رضا محمدی با ۱۰ گل بهترین گلزن بود. محمدمهدی زارعی در درون دروازه سپاهان از بهترین‌های این تیم بود.
◻️هدایت فجر بوشهر به عهده محمدیان بود. سرمربی فجر با جنگندگی امیرعباس نعمتی تیمش را در نیمه بالای جدول نگه داشت. نعمتی ۵ گل برای فجر به ثمر رساند. دانیال ناصحی در خط حمله فجر بیشترین گل را برای این تیم به ثمر رساند. ناصحی۷ بار موفق به گلزنی شد.
◼️پرسپولیس دیر ششمین تیم جدول رده بندی بود‌. محمد زبیری هدایت این تیم را به عهده داشت. پرسپولیس به لطف دو مدافع میانی خود فصل خوبی داشت. مبین سعیدی‌زاده و سپهر ناظرنیا در قلب خط دفاعی پرسپولیس خوب بودند. رامین کوهنورد هافبک پرسپولیس بود اما بیشترین گل را برای این تیم زد. کوهنورد مرد ۸ گله پرسپولیس بود‌.
◻️سپاهان گناوه هر چه دارد از اسکندر طاهری‌ست. طاهری با سپاهان بالا نیست اما می‌داند چگونه تیمش را نگه دارد. در این تیم محمدجواد بیژنی ۵ گل زد و از بهترین‌های سپاهان بود. محمدامین حسین‌پور در درون دروازه سپاهان درخشش داشت. احسان محمد حسینی فر هم با بازوبند کاپیتانی رهبر سپاهان بود.
◼️جم طی این سال‌ها در لیگ‌های پایه استانی دو تیم داشته است؛ یکی همیشه بالا و یکی همیشه پایین، مجتمع گاز پارس جم در لبه پرتگاه لیگ بود اما پاک‌نژاد اجازه نداد این تیم سقوط کند. عصای دست پاک‌نژاد در این فصل علی‌رضا قریشی بود‌. قریشی و آرمین امیری تلاش زیادی کردند تا مجتمع همچنان میهمان لیگ باشد. امیری با ۹ گل بهترین گلزن این تیم بود.
◻️ساتراپ آب‌پخش یکی از مربیان باتجربه استان را روی نیم‌کت داشت اما نیامده، برگشت. اصغر حسین‌زاده با بازیکنانی که از مدرسه فوتبال آن‌ها را می‌شناخت پا به مسابقات گذاشت. کمبود تجربه و سن پایین، عامل مهم سقوط این تیم بود. در این تیم محسن نعیمی ۸
گل زد. در آینده نام سینا قائدزا ه و رشید باستانی دو بازیکن کم سن و سال این تیم را خواهید شنید.
◼️شمال استان طراوت فوتبال گذشته را ندارد و هر بار که با لطف آمده است ناتوان برگشته است. شاهین دیلم با مجتبی فاطمی شروع کرد ولی در پایان نیم فصل ایمان نراقی جایگزین فاطمی شد. این تیم ضعیف‌ترین خط حمله مسابقات را داشت. پانزده گل حاصل ۱۸ بازی این تیم بود. علیرضا رویین ۶ گل برای این تیم به ثمر رساند. در این تیم محمدحسین رشتی انگشت نما بود و میلاد حیاتی هم دیده شد.
منبع: یاران سبز

  • منبع خبر : fcgreen.ir