لیگ بیست و دوم پیشرفتی نداشت/ زدن ۱۳ گل در یک فصل فاجعه است
لیگ بیست و دوم پیشرفتی نداشت/ زدن ۱۳ گل در یک فصل فاجعه است

هاشم حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که لیگ بیست و دوم نسبت به فصل پیش، پیشرفتی داشته یا نه گفت: از لحاظ فنی متاسفانه پیشرفتی نداشتیم. نه پدیده ای را معرفی کردیم که بتواند چهره جدیدی برای فوتبال ما باشد، نه آقای گلی را معرفی کردیم که […]

هاشم حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که لیگ بیست و دوم نسبت به فصل پیش، پیشرفتی داشته یا نه گفت: از لحاظ فنی متاسفانه پیشرفتی نداشتیم. نه پدیده ای را معرفی کردیم که بتواند چهره جدیدی برای فوتبال ما باشد، نه آقای گلی را معرفی کردیم که با گل های زیاد این عنوان را از آن خود کند.
وی ادامه داد: لیگی که آقای گل آن تنها ۱۳ گل به ثمر می رساند یعنی فاجعه برای فوتبال ما است. ضمن اینکه جای تاسف است که از تیم قهرمان حتی یک نفر را پیدا نمی کنید که ۹ گل زده باشد و این نشان می دهد که فقر گلزنی در فوتبال ما بیداد می کند. ما در هیچ بخشی از فوتبالمان پیشرفت نداشته و تنها درجا زده ایم. زیرساخت های استادیوم، نبود امکانات برای تماشاگران، زمین های چمن نامناسب و همه این مشکلات باعث شده تا نتوانیم همانند کشورهای اطرافمان پیشرفت داشته باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که داوری ها را چطور ارزیابی می کنید و امسال اکثر تیم ها نسبت به قضاوت داوران معترض بوده اند گفت: هر سال این اتفاقات می افتد. دستمزد پایین، نبود امکانات، نیاوردن سیستم VAR، فشار زیاد بر روی دوران، بیانیه های مختلف در خصوص قضاوت ها که همگی دست به دست هم داده اند تا داوری ها زیر سوال برود. هر چند که اشتباه جزوی از داوری است و باید به تمام داوران احترام بگذاریم.
حیدری در مورد دیدار روز چهارشنبه استقلال برابر نساجی قائمشهر از مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: شرایط لیگ با حذفی بسیار فرق می کند. اینجا یک تیم باید از گردونه رقابت ها حذف شود. استقلال یک جام به هوادارانش بدهکار است. بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار ببندد تا بتواند نساجی را شکست داده و راهی فینال شود و در آنجا هم پیروز از زمین خارج شود تا یک جام را به هوادارانش تقدیم کند.
وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که وضعیت ساپینتو برای فصل آینده چگونه باید باشد و آیا باید این مربی را حفظ کرد گفت: در حال حاضر بهترین گزینه، ساپینتو است. مربیان خارجی با کیفیت، با پول ما به ایران نخواهند آمد. داخلی ها هم سطح دانش فوتبالشان به یک اندازه است. بنابراین باید ساپینتو که با فوتبال ما آشنا شده را حفظ کرد و تنها هیجانات او را کنترل کرده تا دوباره همانند فصلی که به تازگی به پایان رسید مرتبا از روی سکوها، بازیها را تماشا نکند.