مخالفت پورتو با انتقال طارمی به آرسنال/ مهاجم ایران تمدید می‌کند؟
مخالفت پورتو با انتقال طارمی به آرسنال/ مهاجم ایران تمدید می‌کند؟

به گزارش خبرنگار مهر، بحث علاقه تیم‌های اروپایی به جذب مهدی طارمی مهاجم ایرانی باشگاه پورتو بعد از گلزنی این بازیکن به انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ بار دیگر بالا گرفت. بعضی از رسانه‌های انگلیسی طی دو هفته اخیر مدعی شدند منچستریونایتد و آرسنال به جذب مهاجم ایران علاقه دارند اما این خبرها نه از […]

به گزارش خبرنگار مهر، بحث علاقه تیم‌های اروپایی به جذب مهدی طارمی مهاجم ایرانی باشگاه پورتو بعد از گلزنی این بازیکن به انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ بار دیگر بالا گرفت. بعضی از رسانه‌های انگلیسی طی دو هفته اخیر مدعی شدند منچستریونایتد و آرسنال به جذب مهاجم ایران علاقه دارند اما این خبرها نه از سوی باشگاه‌های انگلیسی و نه از سوی باشگاه پورتو تایید یا تکذیب نشد.
اطلاعات رسانه‌های پرتغال اما حاکی از این است که ظاهراً آرسنال وضعیت طارمی را پیگیری کرده اما به مانع بزرگی برای جذب او بر خورده است.
روزنامه OJOGO در این خصوص اعلام کرد که پورتو تمایلی برای فروش طارمی در نیم فصل ندارد.
این نشریه پرتغالی ادعا می‌کند که مدیران پورتو در واقع روی تمدید قرارداد این بازیکن متمرکز شده‌اند تا آینده او را در باشگاه تضمین کنند. فقط در صورتی که تمدید قرارداد طارمی «غیرممکن» باشد، آنها سناریوهای دیگر را ارزیابی می‌کنند.
طارمی تا پایان فصل آینده (تابستان ۲۰۲۴) با پورتو قرارداد دارد و بند فسخ قراردادش ۶۰ میلیون یورو (۵۲ میلیون پوند) تخمین زده می‌شود.
همچنین وب سایت انگلیسی hitc با انعکاس خبر Ojogo درباره طارمی نوشت: « آرسنال می‌تواند مهدی طارمی را از پورتو به خدمت بگیرد، اما به شرطی که بخواهد ۶۰ میلیون یورو (۵۲ میلیون پوند) بپردازد. ما فکر نمی‌کنیم پورتو در نیم فصل این مهاجم را کمتر از آن بفروشد.»
به گزارش خبرنگار مهر، طارمی که سومین فصل حضورش در تیم پورتو را سپری می‌کند، در این فصل عملکرد قابل توجهی داشته است. او تا پیش از شروع جام جهانی در ۱۳ بازی لیگ پرتغال، برای پورتو ۶ گل زده و ۵ پاس گل داده است. مهاجم ۳۰ ساله تیم ملی ایران همچنین در ۵ بازی لیگ قهرمانان اروپا ۵ گل به ثمر رسانده و ۲ پاس گل داده است.