مدرس حوزه علمیه قم: امام خمینی (ره) حقیقتی  فراموش نشدنی است
مدرس حوزه علمیه قم: امام خمینی (ره) حقیقتی  فراموش نشدنی است

گناوه – ایرنا – مدرس حوزه عملیه قم گفت:حضرت امام خمینی (ره) هدیه الهی برای ملت و آزادی خواهان و احیاگر دین و معنویت انسان معاصر بود که هیچگاه نام و یاد او از خاطره‌ها فراموش نخواهد نشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد محمودی روز شنبه در آیین سی و سومین سالروز  ارتحال امام خمینی (ره) در مصلای جمعه گناوه افزود: شخصیت، جایگاه و اندیشه‌های امام خمینی (ره) نه تنها فراموش نمی‌شود بلکه با گذشت زمان بیشتر شناخته می‌شود.

وی اظهارداشت: امام راحل در ابعاد سیاسی، عبادی، عرفانی و مدیریت جامعه پیشتاز بود و  پس از گذشت ۲۳  از ارتحال این عالم و شخصیت دینی ،  همچنان محبوب دلهای مردم است.

محمودی گفت: حافظه تاریخ هرگز تجدد معارف و آموزه های اسلام ناب را توسط احیاگر و نواندیش بی بدیل ترین مرد دوران، حضرت امام روح الله خمینی (ره) فراموش نخواهد کرد.

مدرس حوزه علمیه قم بیان داشت: امام راحل ، پرچم‌دار عزت و دین‌خواهی و عدالت خواهی مردم  با توکل به الطاف الهی در برابر ظالمان و مستکبران محکم و استوار ایستاد و لحظه ای در برابر آنها کوتاه نیامد.

وی افزود:  خرداد سال ۱۳۶۸ در حالی یکی از اندوه بارترین ایامی است که ملت مسلمان ایران در طول سال های پس از پیروزی انقلاب به خود دیده است اما پس از ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) ، حضرت آیت الله خامنه ای خلف صالح و بزرگ مردی از سلاله پاک پیامبر گرامی اسلام به رهبری و زعامت عظیم ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان برگزیده شد و همه باید قدردان ایشان  که راه امام را ادامه داده و نجات بخش کشور در برابر  دشمنان بوده است ، باشیم.

                                   مدرس حوزه علمیه قم: امام خمینی (ره) حقیقتی  فراموش نشدنی است

فرماندار گناوه گفت: انقلاب اسلامی با برکت امام راحل برای ملت  ارمغان های زیادی  آورده است  که استقلال و آزادی، رهایی از زیر یوغ استعمارگران و مردم سالاری دینی از ابعاد مهم آن است.

محمدتقی صفری افزود: چهاردهم خرداد سالروز  ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) ، یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار صالحان است که با تکیه بر سلاح ایمان بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید .

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده در قلوب مسلمانان و مستضعفان جهان است که با سلوک علمـی و عملی و با پیروی از دستورات اسلام ناب محمدی ، فصل نوینی در تاریخ پر فراز و نشیب این مرز و بوم آغاز کرد.

فرماندار گناوه گفت: امروز پرچم انقلاب و ناب محمدی (ص) در بالاترین قله جهان به اهتزاز در آمده و روز به روز بر عظمت و اقتدار آن افزوده می شود.

                                            مدرس حوزه علمیه قم: امام خمینی (ره) حقیقتی  فراموش نشدنی است

وی اظهارداشت: به واسطه الطاف بیکران الهی ، انقلاب اسلامی ایران با وجود پربرکت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای  مقتدر و مستحکم در مسیر آرمان های امام (ره) در حال حرکت است.

صفری افزود: نهضت امام راحل به شخصیتی سپرده شده است که دست پرورده ایشان بوده که  با تکیه و اعتقاد درونی به اهل بیت (ع) با صلابت برای جهان معرفی شده است.

فرماندار گناوه گفت: امروز نظام مقتدر جمهوری اسلامی با رهبری آیت الله خامنه ای و پشتیبانی و حمایت مردم با اقتدار در همه عرصه ها می درخشد.

در این آیین معنوی ، یکی از مداحان  در وصف امام راحل به مرثیه سرایی پرداخت.