مدعیان باانگیزه‌ای در اوزان مختلف داریم/کشتی پوست‌اندازی کرده است
مدعیان باانگیزه‌ای در اوزان مختلف داریم/کشتی پوست‌اندازی کرده است

علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به خبرنگار مهر گفت: یکی از نکات قابل توجه و مهمی که بعد از مطالعه مصوبات و مفاد چرخه انتخابی تیم ملی متوجه آن خواهیم شد، اهمیت رقابت‌های قهرمانی کشور است. به نظر من با اجرای این چرخه، جایگاه رقابت‌های […]

علیرضا رضایی، نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد به خبرنگار مهر گفت: یکی از نکات قابل توجه و مهمی که بعد از مطالعه مصوبات و مفاد چرخه انتخابی تیم ملی متوجه آن خواهیم شد، اهمیت رقابت‌های قهرمانی کشور است. به نظر من با اجرای این چرخه، جایگاه رقابت‌های قهرمانی کشور به همان جایگاه قبلی خود یعنی یکی از مهمترین رویدادهای داخلی باز می‌گردد.
وی ادامه داد: طبیعتاً وقتی یک کشتی گیر قهرمان کشور می‌شود و مجوز حضور در مسابقات آسیایی را کسب می‌کند این بدان معناست که مسابقات کشوری از اهمیت بالایی برخوردار است. به نظر من باید این موضوع را یکی از امتیازات مثبت چرخه انتخابی محسوب کرد.
رضایی با اشاره به اهمیت جام تختی نیز گفت: باید به اهمیت بالای جام تختی در چرخه انتخابی هم اشاره کرد که دارای جایگاه مشخص و قابل توجهی برای مدعیان است. مطمئناً مدعیانی که در این تورنمنت به میدان می‌روند و حساب ویژه ای روی این میدان بین المللی باز کرده‌اند از انگیزه زیادی برخوردارند تا خودشان را اثبات کنند.
مربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد در خصوص پیکارهای لیگ برتر هم اظهار داشت: بی‌تردید پیکارهای لیگ برتر به کشتی گیران کمک خواهد کرد تا در شرایط بهتری وارد کارزار چرخه انتخابی شوند. البته یکی از نکات امیدوارکننده و مثبت در چرخه انتخابی، فاصله منطقی و حساب شده مسابقات لیگ نسبت به پیکارهای قهرمان کشور است.
رضایی در پایان خاطر نشان کرد: شاید چرخه انتخابی در مرحله اجرا با برخی کاستی‌ها و مشکلات هم همراه شود اما باید خوشبین بود در صدد رفع آن بر آمد. ضمن اینکه در چرخه انتخابی کنونی نگاه سرمربی به کشتی، کاملاً ملی است و می‌توان امیدوار بود که تمامی امور طبق عدالت و شایسته سالاری پیش خواهد رفت.