مردم از گرانی کالا و تورم گلایه دارند/ لزوم تسهیل اشتغال جوانان
مردم از گرانی کالا و تورم گلایه دارند/ لزوم تسهیل اشتغال جوانان

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بر لزوم تلاش برای ایجاد اشتغال مناسب برای جوانان تاکید کرد و گفت: مردم از گرانی کالا و تورم گلایه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز بوشهر ضمن گرامیداشت نهم دی‌ماه روز میثاق امت با امامت ‏ اظهار داشت: استکبار‬ جهانی همواره در حال فتنه انگیری بوده و در سال ۱۳۸۸ نیز سرویس‌های جاسوسی آنها برای براندازی نظام دنبال ایجاد انقلاب مخملی بودند.
وی خاطرنشان کرد: این حرکت بسیار خطرناک دشمنان با هدایت‌های مقام معظم رهبری، بصیرت‌افزایی و حضور به‌موقع مردم در صحنه خنثی شد و ایران از یک بحران تاریخی بزرگ نجات داد.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی همواره در مقابل دسیسه‌های دشمنان ایستاده‌اند افزود: مراسم گرامیداشت نهم دیماه دی با شکوه در استان برگزار شود تا پیمان بین امت و امامت مستحکم شود.
وی خواستار تلاش و جدیت مسئولان برای محرومیت‌زدایی از نقاط محروم و نیازمند کشور شد و اضافه کرد: همه دستگاه‌ها باید با اتحاد و همدلی برای رفع محرومیت و رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار استفاده از ظرفیت جوانان در زمینه‌های مختلف شد و بیان کرد: اشتغال یکی از مهمترین نیازهای جوانان است که باید برای حل این مسئله اقدامات اساسی انجام شود.
وی آب شرب را یکی از مشکلات اساسی روستاهای محروم استان بوشهر عنوان کرد و افزود: با حضور مسئولان و پیگیری‌های صورت گرفته، بزرگترین مشکل هفت روستا با کمترین هزینه برطرف شد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر رفع مشکل جوانان مؤمن، تحصیل‌کرده، انقلابی و با انگیزه در استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: نگاه به جوانان و حل مشکلات آنان یک نگاه راهبردی و استراتژیک است.
وی مقابله با گرانی و تورم را یک ضرورت دانست و گفت: مبارزه با گرانی و رفع تورم نیازمند برنامه‌ریزی، مدیریت جهادی، نظارت کارآمد و برخورد قانونی و قاطع با عوامل آن است.
آیت‌الله صفایی بوشهری دلالان و واسطه‌ها را از دلایل و عوامل گرانی دانست و اظهار داشت: مردم از گرانی کالا و تورم گلایه دارند که باید مسئولان این مهم به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.