مسئولان عسلویه پیگیر رفع مشکلات شهرستان باشند
مسئولان عسلویه پیگیر رفع مشکلات شهرستان باشند

بوشهر- امام جمعه عسلویه گفت: مسئولان شهرستان عسلویه پیگیر رفع مشکلات این شهرستان باشند و در مسیر دولت حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد با تسلیت وفات جانسوز حضرت زینب (س) اظهار داشت: آن حضرت شخصیت برجسته ای بود که پا جای پای مادرش فاطمه زهرا (س) گذاشته بود و به حق فاطمه ثانی بود.
وی اضافه کرد: برخی حضرت زینب (س) را از کربلا می‌شناسند اما او انسانی کامل بود و شخصیتی نمونه که مصداق انسان تکامل یافته بود به قله رفیع انسانیت دست یافته بود. ایمان، تقوا، زهد، شجاعت و شهامت و عبادت او نمونه و ممتاز بود.
امام جمعه عسلویه به تعبد حضرت زینب (س) اشاره کرد و افزود: امام سجاد روایت می‌کند که حضرت زینب در شب یازدهم محرم با آن همه مصائب و سختی نماز شبش ترک نشد از کوفه تا شام هیچ نوافل خود را ترک نکرد و با آن همه سختی و رنج همه نمازهایش را ایستاده می‌خواند. اگر نمازی نشسته می‌خواند به خاطر ضعف و گرسنگی بود.
وی تاکید کرد: حضرت زینب (س) در راه خدا استغاثه می‌کرد. امام حسین هنگام وداع به حضرت زینب (س) فرمود که ای خواهر در نماز شبت من را فراموش نکن. اینها مرتبه عبودیت حضرت زینب بود که الگوی تام و تمام برای ما است.
امام جمعه عسلویه به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب در دیدار دیروز با مردم تبریز اشاره کرد و افزود: این بیانات سخنان گرانقدر و گره گشایی بود. سخنان ایشان را مرور کنید و بخوانید. ایشان فرمودند امسال مراسم ۲۲ بهمن اعجاز آمیز و تحسین برانگیز بود. به رغم بیماری کرونا و مشکلات معیشتی و لجن‌پراکنی دشمنان افزایش چشم گیری در شرکت کنندگان در راهپیمایی داشتیم.
وی تاکید کرد: در همین شهرستان عسلویه شاهد حضور حماسی مردم بودیم. باوجود اینکه خودرویی بود مردم اجتماع کردند که من به سهم خود از مردم تشکر می‌کنم. مردم ثابت کردند نظام و انقلاب را دوست دارند. رهبر انقلاب دیروز فرمودند انقلاب با تفنگ و حزب بازی سیاسی کاری پیروز نشد و با حضور مردم پیروز شد و دوام و استمرار انقلاب با حضور مردم ممکن است.
هاشمی‌نژاد خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند فعالیت علمی تحقق عدالت پیشرفت همه جانبه فرزند و تکثیر نسل را از عرصه‌های مورد نیاز امروز کشور دانست. شکل گیری جامعه اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی استمرار انقلاب است.
جشنواره فجر به نام انقلاب باشد
وی به جشنواره فجر اشاره کرد و افزود: جشنواره فجر به نام انقلاب باشد و به کام ساختارشکنان. در جشنواره فجر باید فرهنگ انقلاب که همان فرهنگ دینی است ترویج شود نه فرهنگ ضد دین و ضدانقلابی ترویج شود.
امام جمعه عسلویه گفت: باید با این رفتارهای غیراخلاقی و ضد اسلامی برخورد قاطع و قانونی کرد. باید با هنجار شکنان برخورد کنند و حمله به باورهای اعتقادی مردم پذیرفتنی نیست. مسئولین جشنواره باید پاسخگو باشند و از مردم و شهدا عذرخواهی کنند.
وی بیان کرد: تذکری به مسئولین شهرستان دارم. بعضی خانواده‌ها در ایام شهادت‌ها جشن عروسی راه می‌اندازند که باید جلو این کار غلط گرفته شود. باید هوشیار باشند و برخورد کنند. این مراسم و برنامه‌ها مزاحمت برای همسایگان دارند و برخی افراد ترقه‌هایی که صدای وحشتناک دارند استفاده می‌کنند.
هاشمی‌نژاد تصریح کرد: تذکر دیگرم به مسئولین شهرستان این است که همگام با دولت انقلابی و مردمی حرکت کنند. مثل مسئولین رده بالا خالصانه و مخلصانه حرکت کنند. همراه دولت باشند و آنچه خواست دولت است همان را انجام دهند.
وی گفت: مسئولان شهرستان خلاف دولت حرکت نکنند. برای مشکلات شهرستان پیگیر باشند. در شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد که باید نگاه ویژه داشته باشند. مصرانه و مجدانه پیگیر باشند و مثل سابق حرکت نکنند. این دولت می‌خواهد به خوبی خدمت کند و مسئولین هم به دولت کمک کنند.