مسابقات شطرنج قهرمانی پیشکسوتان استان بوشهر برگزار شد
مسابقات شطرنج قهرمانی پیشکسوتان استان بوشهر برگزار شد

بوشهر- مسابقات قهرمانی پیشکسوتان استان بوشهر به میزبانی خانه شطرنج با شرکت ۲۷ ورزشکار برگزار شد.

رئیس هیئت شطرنج استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مسابقات قهرمانی پیشکسوتان بوشهر به یاد «زنده یاد حسین اردشیر پور» به میزبانی خانه شطرنج بوشهر و در هفت دور برگزار شد.
مژگان خوش قلب با بیان اینکه ۲۷ شطرنج باز در این مسابقات شرکت کردند گفت: این ورزشکاران از شهرهای گناوه، دشتستان، تنگستان و بوشهر … به رقابت پرداختند.
وی با اشاره به اینکه مسابقات در یک روز به روش سویسی در دو بخش آقایان، در ۲ رده سنی برگزار شد یادآور شد: شرکت کنندگان حاضر در رده‌های سنی بالای ۵۰ سال و بالای ۶۵ بودند.
رئیس هیئت شطرنج استان بوشهر با اشاره به نتایج این دوره مسابقه در جدول اول پرداخت گفت: گروه سنی ۵۰ تا ۶۵ به ترتیب عباس محمدی، غلامحسین عارف آزاد و یحیی عظیمی کسب مقام اول، دوم و سوم انتخاب شدند.
خوش قلب در رابطه با جدول دوم پیشکسوتان بالای ۶۵ سال یادآور شد؛ مقام اول، محمد محمدیان، مقام دوم محمود عظیمی و مقام سوم یدالله شبانکاره از سوی داوران معرفی شدند.
مسابقه شطرنج پیشکسوتان با حضور عباس دراهکی معاون اداره تربیت بدنی استان بوشهر، مسعود عرب زاده مسئول فرهنگی مجمع ورزشی و سبحان زنگی مسئول رسانه مجمع ورزشی بوشهر و به داوری پرویز دشتی نژاد و سرداور مصیب بوستانی برگزار شد.