مسابقات مهارت زندانیان برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود
مسابقات مهارت زندانیان برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود

بوشهر- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: مسابقات آزاد مهارت زندانیان برای اولین بار در کشور در زندان‌های استان بوشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر یکشنبه در نشست با مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر اظهار داشت: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برگزاری مسابقات آزاد مهارت زندانیان برای اولین بار در کشور با هدف استعدادیابی زندانیان در حرفه‌های مختلف و ایجاد زمینه اشتغال در زندان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد امید به آینده برای آغاز کسب و کار حلال پس از آزادی در بین زندانیان عنوان و تصریح کرد: ایجاد رغبت و انگیزه برای شرکت در دوره‌های مهارتی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.
وی شناسایی حرفه‌هایی که قابلیت اجرا دارند و کشف استعدادهای حرفه‌ای زندانیان را از اهداف مهم برگزاری این مسابقات اعلام کرد.
دراهکی با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی این مسابقات در ۲۴ مرداد ماه سال جاری در سه شهرستان دشتی، دشتستان و بوشهر گفت: مسابقات آزاد مهارت زندانیان در رشته‌های جوشکاری، آرایش و پیرایش مردانه، معرق کاری، چرم دوزی و برق ساختمان در دو مرحله شهرستانی و استانی برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری مرحله استانی این مسابقات در ۳۰ مرداد ماه در زندان مرکزی بوشهر با حضور برترین‌ها خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت حرفه آموزی در ایجاد اشتغال پایدار زندانیان در این مسابقات سعی شده است مهارت‌هایی گنجانده شوند که کاربردی و مورد پسند جامعه باشد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای در جوار زندان‌های استان خبر داد و اظهار کرد: زندانیان در داخل زندان با چندین رشته مهارتی آشنا می‌شوند تا بتوانند پس از آزادی برای یک کسب و کار حلال آماده شوند.