مسموم شدن فضای فرهنگی باعث خسارت به بخش‌های مختلف می‌شود
مسموم شدن فضای فرهنگی باعث خسارت به بخش‌های مختلف می‌شود

بوشهر- رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: مسموم شدن فضای فرهنگی بسیار خطرناک است که سبب خسارت به بخش‌های مختلف می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری عصر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: دشمن دنبال تسخیر اذهان است و در این مسیر از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند.
وی از تخریب ذهن نوجوانان و جوانان نسبت به فرهنگ عمومی جامعه به عنوان اهداف دشمنان در اغتشاشات و فتنه اخیر نام برد و اضافه کرد: برنامه‌ریزی، مدیریت و مهندسی فرهنگ از رسالت و مأموریت‌های مسئولان است.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر لزوم باغبانی فرهنگی از تأکیدات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و تقویت فرهنگ عمومی جامعه باید با جدیت دنبال شود.
وی به جایگاه ویژه و اثرگذار شوری فرهنگ عمومی اشاره کرد و ادامه داد: در تهاجم و اغتشاشات اخیر حوزه امنیتی در سطح پایین بود، ولی عمده حمله دشمن به فرهنگ عمومی جامعه بود.
حاج علی اکبری طراحی دشمن در این اغتشاشات را مسموم کردن فضای فرهنگ عمومی جامعه دانست و تصریح کرد: مسموم شدن فضای فرهنگی بسیار خطرناک است که سبب خسارت به بخش‌های مختلف می‌شود.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه دشمن در این فتنه موفق نبود ولی آسیب به فرهنگ جامعه وارد کرد گفت: با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت مردم دشمن در این اغتشاشات شکست خورد، ولی به سبب آسیب وارد شدن به فرهنگ جامعه زنگ خطری جدی برای قشر نوجوان و جوان به صدا درآمده است.
حاج علی اکبری ساده‌انگاری نسبت به عفاف و حجاب جامعه را یک آسیب فرهنگی دانست و بیان کرد: این مهم سبب تخریب خانواده که تار و پود اصلی جامعه است، می‌شود.
وی جایگاه شورای فرهنگ عمومی را در تهاجم دشمن مهم دانست و خاطرنشان کرد: اکنون شورای فرهنگ عمومی استان‌ها، اتاق جنگ مقابله با دشمنان در اغتشاشات است.