مشکلات با نگاه انقلابی رفع شود/ لزوم بهبود وضعیت معیشت مردم
مشکلات با نگاه انقلابی رفع شود/ لزوم بهبود وضعیت معیشت مردم

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش همه مسئولان برای رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: مشکلات و ضعف‌های جامعه با نگاه انقلابی باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای شرایط ویژه آب و هوایی و موقعیت ویژه گردشگری است، مردم در ایام تعطیلات عید نوروز به بوشهر سفر می‌کنند و جمعیت میلیونی به این استان وارد می‌شود.
امام جمعه بوشهر با تأکید بر توجه به رفاه گردشگران و مسافران نوروزی تصریح کرد: در این زمینه توجه به مسائل حوزه اجتماعی، امور بهداشتی و مسائل فرهنگی باید تمهیداتی اندیشیده شود.
صفایی بوشهری، ادامه داد: باید در حوزه برنامه‌ریزی فرهنگی شرایطی ایجاد شود تا خدای نکرده فرهنگ اسلامی، انقلابی و سنتی استان بوشهر دچار مشکل نشود که در این راستا از قرارگاه ساماندهی سواحل و عفاف و حجاب استان بوشهر تقاضا می‌شود این ایام را چنان کنند که مرضی خداوند متعال، امام زمان (عج) و خانواده معظم شهدا و مؤمنان باشد.
وی با بیان اینکه جامعه آمران به معروف و ناهیان از منکر کار خداوند متعال، پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت علیه‌السلام را انجام می‌دهند گفت: برخی مواقع دیده می‌شود با این جامعه شریف برخوردهای ناشایست، نامناسب و خشن صورت می‌گیرد، قطعاً در این صحنه اگر حضرت فاطمه زهرا (س) بود همان کاری می‌کرد که آمران به معروف و ناهیان از منکر انجام می‌داد.
خطیب نماز جمعه بوشهر، اضافه کرد: با کسی که خیر و هدایت انسان می‌خواهد و امر به معروف و نهی از منکر می‌کند آیا با این افراد که وظیفه شرعی و ملی انجام می‌دهد باید برخورد فیزیکی و ناشایست کرد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه آیا باید در مقابل یک خانم محجبه که کار خیرخواهی می‌کند این گونه برخورد خشن شود گفت: فعالیت‌های که در امر فریضه الهی در راستای سیره اهل بیت علیه‌السلام انجام می‌شود مورد حمایت و برخوردهای خشن با این افراد محکوم است و باید مسئولان از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت و به وظیفه خود عمل کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، افزود: اگر در جامعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نهادینه نشود، جامعه دچار فروپاشی فرهنگی می‌شود و بر اساس وظیفه شرعی و ملی این نوع برخوردها و برخوردهای نامناسب برخی مسئولان با افراد هنجارشکن محکوم و از جامعه آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌شود.
مردم حماسه دیگری خلق کردند
وی با تبریک مبعث آسمانی رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم رسول گرامی اسلام (ص) اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، حضرت محمد مصطفی (ص) را الگوی تمام نمایی از فضائل الهی برای هدایت انسان‌ها دانست و بیان کرد: حضرت رسول گرامی اسلام (ص) برای هدایت جامعه بشری مبعوث شدند و انسان‌ها باید از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) الگو برداری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را نشان از بصیرت و هوشمندی مردم دانست و بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حماسه تاریخی ملت ایران بود و مردم با بصیرت، هوشمندی، پر نشاط و بدون خستگی وارد صحنه شدند و توطئه دشمنان را خنثی کردند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، اضافه کرد: در شرایط نامناسب جوی و آب و هوایی و درحالی که دشمنان فشارهای تهاجم رسانه‌ای را افزایش داده بودند ولی مردم در این راهپیمایی حماسه جاویدان خلق کردند.
امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه مردم در شهرها و روستاها در ۲۲ بهمن حماسه جدیدی خلق کردند تصریح کرد: مردم در همه نقاط استان بوشهر وفاداری خود به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب بیان و توطئه، دسیسه‌ها و اندیشه‌های جهان استکبار را محکوم کردند.
صفایی بوشهری، ادامه دارد: مردم ولایت‌مدار استان بوشهر اعلام می‌کنند تا جان و توان داریم در کنار مقام رهبری می‌ایستیم و از ولایت و انقلاب با تمام وجود دفاع و پاسداری می‌کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در همه کشورها مشکلات و مسائل در همه زمینه‌ها از جمله گرانی، تورم، مشکلات اداری و دیگر امور وجود دارد گفت: نوع برخورد با این مشکلات بسیار مهم است و در این عرصه دستاوردهای انقلاب باید مورد توجه قرار گرفته و در رفع ضعف‌ها اقدام شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر، برخورد انقلابی در رفع مشکلات جامعه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: ضعف‌های جامعه با نگاه انقلابی باید برطرف شود، تفکر ارتجاعی در رفع مشکلات اثری ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود افزود: انقلاب اسلامی یعنی مبارزه با جهان استکبار و در این راستا هر روز آمریکا، کشورهای مرتجع و استعمارگر برای جمهوری اسلامی ایران مشکل درست می‌کنند و در این راستا مبارزه با استعمار و استکبار همواره ادامه دارد و همه ملت ایران پای انقلاب ایستاده‌اند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، خدمات‌رسانی و فعالیت انقلابی مسئولان بر اساس وظایف و مأموریت آنان را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید همانند دوران دفاع مقدس هر مسئول حسب وظیفه خودش در زمینه‌های مختلف اقتصادی، رفع تورم و گرانی، توسعه و پیشرفت جامعه شبانه‌روز به‌صورت جهادی و انقلابی تلاش کند.
امام جمعه بوشهر، مردم ایران را امتحان پس داده و همراه با انقلاب دانست و اضافه کرد: مسئولان با تلاش جهادی در رفع مشکلات در همه زمینه‌ها اقدام کنند و مردم هم قدردان هستند و حمایت می‌کنند همه ملت ایران یک خانواده انقلاب محسوب می‌شوند و همه کنار هم برای از بین بردن مشکلات و رسیدن برای تمدن لازم تلاش کنند.
صفایی بوشهری، اضافه کرد: مردم استان بوشهر با تمام توان هدایت‌های مقام معظم رهبری را سرلوحه قرار می‌دهند و بیان می‌کنند ما با ولایت و با تمام وجود در خدمت نظام اسلامی هستیم.
وی به سفر رئیس جمهور پرداخت و خاطر نشان کرد: در این هفته پیش‌رو سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر داریم، قطعاً خیر و برکت خواهد داشت و لازم است ضمن قدردانی از رئیس جمهور و هیئت دولت ان‌شاء‌الله با حضورشان مانند همیشه موجب خیر و برکت برای استان بوشهر و مصوباتی داشته باشند که این استان به جایگاه درخور خودش برسد.
خطیب نماز جمعه بوشهر، پیگیری، اجرایی و افتتاح مصوبات سفر قبل را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: در دور دوم سفر رئیس جمهور ان‌شاءالله که طلیعه آن نشان می‌دهد مصوبات خوبی است، به امید خدا با تأمین اعتبارات لازم و تلاش جهادی مسئولان، استاندار، معاونان استانداری، تمامی مدیران، همکاری مردم و عنایات هیئت دولت در تأمین اعتبارات و ایجاد بسترهای لازم برای اجرا به ان‌شاءالله سرانجام برسد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، بیان کرد: حضور و استقبال مردم از رئیس جمهور بسیار مهم است نشان از این نکته دارد که مردم با انقلاب اسلامی هستند که نیاز به توجه ویژه است.