مشکلات و دغدغه‌های صیادان شهرستان دیر رفع شود
مشکلات و دغدغه‌های صیادان شهرستان دیر رفع شود

بوشهر- امام جمعه دیر گفت: انتظار داریم با تلاش و پیگیری مسئولان مربوطه، مشکلات و دغدغه‌های صیادان شهرستان دیر رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر با اشاره به اصل اعتدال در اسلام، اظهار داشت: در همه عرصه‌ها باید حالت اعتدال را رعایت کنیم.
امام جمعه دیر با بیان اینکه مؤمن با دو بال ترس و امید به لقای خداوند می‌رسد، افزود: تواضع ترس و امید ضامن رشد و تکامل انسان می‌شود؛ به رحمت الهی امیدوار باشیم به گونه‌ای که مغرور نشویم و تجری به گناه پیدا نکنیم.
وی با تسلیت شهادت آیت الله سلیمانی، گفت: این شخصیت سال‌ها در سنگر نماز جمعه در سیستان و بلوچستان، کاشان و بابلسر در خدمت مردم و نظام اسلامی بود.
حسینی با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام توسط وهابیون، عنوان کرد: از خداوند می‌طلبیم این مسئله را با تغییر شرایط و اوضاع به نفع امت اسلامی رقم بزنند که ائمه بقیع هم دارای قبه و بارگاه و ضریح باشند.
وی با تبریک روز شوراها و تقدیر از کسانی که متعهدانه در خدمت مردم هستند، افزود: شوراها نماد مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در سرنوشت خود هستند، البته خود مردم هم در انتخابشان دقت کنند و خود شوراها مسئولانه با قضایا برخورد کنند و در خدمت مردم باشند.
حسینی با تبریک هفته سلامت و تقدیر از زحمات تلاشگران این عرصه، خاطرنشان کرد: تذکر ما در خطبه‌های روز عید فطر جای خودش باقی است و این روزها هم مردم به ما پیام می‌دهند و از تک شیفت شدن مرکز جامع سلامت شهر دیر و مشکلات و هزینه‌های رفت و آمد خود به بیمارستان می‌گویند و این مشکل و دغدغه مردم، دغدغه ما هم هست و باید فکری شود.
وی تاکید کرد: مسئولان باید بدانند که اگر بنا است طرحی پیاده و اجرا شود باید جوانب آن سنجیده شود که مشکلی برای مردم پیش نیاید.
خطیب جمعه دیر گفت: بعد از پیروزی انقلاب کارهای بسیار بزرگی در زمینه سلامت و بهداشت و درمان مردم انجام گرفته است اما باز هم کمبودهایی وجود دارد که امیدواریم با همت مردم و خیرین برطرف شود.
وی درباره روز ملی خلیج فارس بیان کرد: بر اساس شواهد و اسناد و مدارک قدیمی برخی از کشورها، شناسنامه‌های خود آنها را که نگاه می‌کنیم نام خلیج فارس در آن حک شده است.
حسینی یادآور شد: به کسانی که دنبال تحریف نام خلیج فارس هستند، اعلام می‌کنیم اینجا خلیج فارس بوده و هست و همیشه خلیج فارس باقی خواهد ماند.
لزوم حمایت از کارگران
وی با تبریک هفته کار و کارگر، ابراز کرد: نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا امروز تعیین کننده بوده است و باید قدردان کارگران باشیم.
امام جمعه دیر عنوان کرد: کارگران برای خودکفایی جامعه اسلامی، رفع وابستگی کشور، خنثی کردن تحریم‌های دشمن تلاش می‌کنند و اجر زیادی دارند و مجاهدان جبهه اقتصادی هستند.
وی با تاکید بر حمایت از کارگران و پرداخت به موقع حقوق آنها، خاطرنشان کرد: قراردادهای سفید امضا و موقت ظلم به کارگران است و باید امنیت شغلی آنها تأمین شود تا بتوانند در سال مهار تورم و رشد تولید، تولیدگر باشند و در راستای شعار سال حرکت کنند.
حسینی با گرامیداشت یاد شهید آیت الله مطهری و تبریک هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و هفته معلم، گفت: از آثار ارزشمند شهید مطهری بیشتر و بهتر بهره برداری شود.
وی با بیان اینکه شهید مطهری به معنای واقعی کلمه یک معلم دلسوز بود، یادآور شد: معلمان ارزشمندترین افراد جامعه هستند چون شغل آنها انسان سازی است؛ نیروی انسانی مهترین سرمایه کشور است که مسئولیت تولید و تربیت آن برعهده معلمان و فرهنگیان است.
امام جمعه دیر تصریح کرد: معلمان برای رسالت خطیر خود که تربیت نیروی انسانی مؤمن، انقلابی، شجاع، خلاق، مبتکر، دوست دار کشور و مقاوم در مقابل دشمن است، تلاش کنند.
همدلی و هم افزایی قوای سه گانه
وی با بیان اینکه قوای سه گانه باید همدلی و هم افزایی کنند، بیان کرد: گاهی اوقات مشکلی سال‌های سال حل نشده اما با مشورت و هم افزایی حل می‌شود، بنابراین مسئولان باید بر حل مسائل مردم متمرکز شده و از پرداختن به حاشیه‌ها پرهیز کنند.
خطیب جمعه دیر با تاکید بر شناخت ابزار دشمنی دشمن، گفت: دشمن از تحریف حقایق و ایجاد اختلاف و ناامیدی و زیر سوال بردن نقاط قوت و سیاه نمایی علیه نظام اسلامی استفاده کند که باید اینها را بشناسیم و برای مقابله با دشمن به روز باشیم.
وی با بیان اینکه امروز مسئله فلسطین یکی از اساسی‌ترین مسائل دنیای اسلام است، ابراز کرد: زوال محسوس رژیم صهیونیستی را امروز شاهد هستیم و با مقاومت ملت فلسطین و جبهه مقاومت و ایران اسلامی شاهد زوال هرچه زودتر این رژیم جعلی خواهیم بود.
حسینی افزود: امروز شاهد کم آوردن رژیم صهیونیستی در مقابل مبارزان فلسطینی هستیم که با حمایت از این مبارزان شاهد سرنگونی این رژیم خواهیم بود.
وی با اشاره به مشکلات صیادان شهرستان دیر گفت: امروز جلسه‌ای برای پیگیری مشکلات صیادان با حضور برخی مسئولین در فرمانداری برگزار شده است که امیدواریم هرچه زودتر دغدغه صیادان برطرف شود.