معاون آموزش پرورش بوشهر: شهدا الگوهای بارز و برجسته تربیتی هستند
معاون آموزش پرورش بوشهر: شهدا الگوهای بارز و برجسته تربیتی هستند

گناوه – ایرنا – معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شهدای والامقام بعنوان تربیت شده مکتب امام حسین (ع) الگوهای بارز و برجسته تربیتی جامعه هستند.

به گزارش ایرنا،  محمود حق دوست روز سه شنبه در همایش  طلایه داران و تقدیر از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان دیلم  افزود: از مدیر و معاونان  آموزش و پرورش و معلمان و دیگران که جزئی از کار تربیت هستند ، باید به سهم خود تلاش کنند تا به هدف اصلی یعنی پرورش شهید سلیمانی‌ها دست یابیم.

وی گفت: خانواده می تواند نقش موثری در تربیت نسل آینده در کنار  آموزش و پرورش داشته باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد:  اگر خانواده و نهادهای دولتی و رسانه‌ها و آموزش و پرورش در کنار هم باشند و  هر کدام نقش های  خود را به خوبی ایفا کنند ،تربیت به تمام معنا اتفاق می‌افتد.

وی گفت:  این استان  مفتخر به  ۴۷۱ شهید والامقام دانش آموز، ۱۱۱ شهید فرهنگی و ۱۴ شهید امور تربیتی است.

امام جمعه دیلم گفت: اگر مقام معلم در تربیت و رشد معنوی جوان‌های جامعه  و در مسیر صحیح زندگی کردن ادامه  و شکل پیدا کند این مقام را ارزشمند تر خواهد کرد.

حجت الاسلام محمود اسدی خطاب به مربیان و معاونین پرورشی ، افزود: در جایگاه پرورشی و مجموعه تربیتی که قرار دارید، برای تربیت جوان‌ها و آینده سازان ایران اسلامی تلاش می کنید،   همانگونه که وجود پیامبران و ائمه اطهار(ع) برای همین کار بوده  و از اهداف انقلاب اسلامی است.

وی گفت: حیات  کشور در گرو  تربیت جوانان و نسلی است که بتواند ایران را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهد که امروز این نسل در اختیار شما فرهنگیان است.

مدیر آموزش و پرورش دیلم گفت: با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی که با  شرایط و سختی های مختلف مواجه شدیم ،  با دشمنان جنگیدیم و  به برکت خون شهدا انقلاب اسلامی پیروز و به موفقیت های چشمگیری نایل یافتیم، وظیفه ما سنگین تر از قبل شده است.

محمدمهدی محسنی افزود:  برای  انقلاب هزینه های زیادی کرده ایم  و شهدای والامقامی همچون امثال شهید سلیمانی و شهدای هشت سال دفاع مقدس در این راه جان خودرا نثار کردند تا به  آسایش و آرامش دست یابیم.

وی گفت: نقش مربیان پرورشی و تربیتی در  ترویج حجاب و عفاف و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار زیاد است و  اگر می‌خواهیم فرزندانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم  ،  رسالت سنگینی دارید.

مدیر آموزش و پرورش دیلم با بیان اینکه محور همه امور باید تعلیم و تربیت باشد، اضافه کرد: فضای مجازی در برهه کنونی  مطلوب نیست و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم دشمن به مسیر و هدف خود خواهد رسید و باید خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند.

در این آیین از ۷۰ نفر معاون، مربی و مشاور پرورشی آموزش و پرورش شهرستان دیلم تقدیر شد.