موج جدید بارشی از فردا وارد استان بوشهر می‌شود
موج جدید بارشی از فردا وارد استان بوشهر می‌شود

بوشهر- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از وقوع پدیده مه و کاهش دید افقی طی امروز و فردا در استان خبر داد و گفت: موج جدید بارشی از فردا وارد استان بوشهر می‌شود.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اواخر وقت فردا شنبه شاهد نفوذ تدریجی موج جدیدی از بارندگی در سطح استان و تداوم فعالیت آن طی روز یکشنبه تا روز دوشنبه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: با افزایش پوشش ابر، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعد و برق همراه با تندباد لحظه‌ای و در مناطق مستعد وقوع ریزش تگرگ، پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود طی این مدت در برخی از ساعات، بارندگی و سرعت وزش باد در برخی از مناطق استان، به‌ویژه نواحی مرکزی و جنوبی از شدت بالایی برخوردار باشد.
وی خاطرنشان کرد: طی امروز و فردا وقوع پدیده مه و کاهش دید افقی در برخی از نقاط استان پیش بینی می‌شود.
شکوهی‌پور افزود: برای ساعات آینده آسمان استان کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط وقوع پدیده مه و کاهش دید و در پاره‌ای از نقاط، عمدتاً نواحی جنوبی افزایش ابر و بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در فراساحل جنوبی گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: طی این مدت ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل جنوبی گاهی ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.