میزبانی و استقبال سئوال برانگیز ایتالیا از تیم ملی والیبال ایران
میزبانی و استقبال سئوال برانگیز ایتالیا از تیم ملی والیبال ایران

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران پس از پایان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ و صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها، با توجه به فاصله زمانی کم بلافاصله در لهستان اردو زد و تمرینات آماده‌سازی خود را در گدانسک پیگیری کرد. ملی پوشان کشورمان […]

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران پس از پایان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ و صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها، با توجه به فاصله زمانی کم بلافاصله در لهستان اردو زد و تمرینات آماده‌سازی خود را در گدانسک پیگیری کرد.
ملی پوشان کشورمان ظهر روز یکشنبه ۲۶ تیرماه گدانسک را به مقصد بولونیا ترک کردند. اعضای تیم ایران ابتدا با پروازی به فرانکفورت رفتند و پس از چند ساعت توقف، فرانکفورت را به مقصد بولونیا در کشور ایتالیا محل برگزاری مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ترک کردند.
کاروان والیبال کشورمان ساعت ۲۳:۳۰ روز یکشنبه ۲۶ تیرماه وارد شهر بولونیا شد و در هتل محل اقامت تیم‌ها اسکان یافت تا پس از استراحتی کوتاه تمرینات خود را به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ از روز دوشنبه ۲۷ تیرماه آغاز کند.
نکته عجیب و قابل تأمل استقبال و میزبانی ایتالیایی‌ها در ابتدای ورود تیم ایران به این کشور و تدارک ندیدن شام برای اعضای کاروان تیم ایران بود؛ به رغم این‌که زمان ورود تیم ایران از سوی فدراسیون والیبال ایران و فدراسیون جهانی والیبال به میزبان اعلام شده بود.

همچنین غیر از مترجم که از بدو ورود تیم ایران را همراهی کرد، هیچ فردی به عنوان نماینده برگزار کننده در هتل محل اسکان تیم ایران حاضر نبود، مسئولان هتل هم اعلام کردند که هیچ تدارکاتی برای شام ایران دیده نشده است و هیچ رستورانی هم در نزدیکی هتل در آن ساعت از شبانه روز قادر به سرویس‌دهی برای شام نبود. بدین ترتیب ملی‌پوشان کشورمان بدون صرف شام به اتاق‌های خود رفتند.
بر اساس مقررات میزبانی مسابقات بین‌المللی والیبال، اسکان، تغذیه و رفت و آمد تیم‌ها بر عهده میزبان است و تیم‌ها با ارائه برنامه پروازی ورود و خروج انتظار برنامه‌ریزی درست و اصولی از سوی کمیته برگزاری مسابقات را دارند.
بنابراین با توجه به این‌که ایتالیایی‌ها می‌دانستند تیم ایران در آخرین ساعات روز یکشنبه وارد بولونیا می‌شود، انتظار تدارک بهتری در بدو ورود تیم ایران از میزبان وجود داشت.
تیم ملی والیبال کشورمان روز پنجشنبه ۳۰ تیرماه از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ به مصاف تیم ملی لهستان خواهد رفت.