نتیجه تلاش مسئولان حوزه اقتصادی باید در زندگی مردم دیده شود
نتیجه تلاش مسئولان حوزه اقتصادی باید در زندگی مردم دیده شود

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهرگفت: برنامه‌های مهمی در حوزه اقتصادی در حال اجرا است ولی مردم باید تأثیر این اقدامات و تصمیمات را سر سفره خودشان ببینند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: انتظار می‌رود همه مسئولان عزمی جدی برای رفع مشکلات مردم داشته باشند.
امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به وضعیت کنونی اشتغال و مسکن در جامعه خاطر نشان کرد: در این راستا باید برنامه‌های دولت در این حوزه‌ها به صورت روشن و شفاف بیان شود.
جمالی، ارائه گزارش فصلی در این حوزه‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید اقدامات کارگروه تخصصی در حوزه اشتغال، مسکن و ازدواج بیان شود تا مردم در جریان فعالیت‌ها قرار بگیرند.
خطیب نماز جمعه بوشهر، از خدمات انجام شده در دهه امامت و ولایت قدردانی کرد و افزود: یکی از ویژگی‌های این دهه و برگزاری مراسم و برنامه‌ها مردمی بودن آن است و اقشار مختلف مردم در همه صحنه‌ها حضور فعال دارند.
وی با بیان اینکه در اسلام خانواده از جایگاه بالایی برخوردار است اظهار داشت: محبوب‌ترین بنیان نزد خداوند متعال خانواده و مصداق بارز آن تقوا و رفتار انسان است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان، اهداف دشمن در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را برشمرد و افزود: سنگر اصلی مواجه با دشمن در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانواده و دشمن تمام تمرکز و اهداف خود را در حوزه خانواده قرار است.
وی با تأکید بر تقویت و تحکیم بنیان خانواده به ابلاغ اصول و سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و بیان کرد: خانواده واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانه سلامت و بالندگی، اقتدار و اعتلا معنوی نظام و کشور است.
جمالی نقش مادران، خانه‌داری زنان و جایگاه مادر و همسر داری آنان را مورد اشاره قرار داد و افزود: رعایت حجاب در جامعه، معابر، سواحل و دیگر نقاط حق بانوان است اگر کسی وارد این اجتماعات شد باید تابع قانون جامعه باشد.
امام جمعه موقت بوشهر، با بیان اینکه دولت انقلابی به موضوع عفاف و حجاب در سطح ملی و استانی عزم و اراده ویژه دارد گفت: یقیناً مجموعه‌های تحت اشراف و مدیریت حاکمیت و دولت باید در موضوع عفاف و حجاب الگو برای مابقی دیگر مجامع باشد.
جمالی، با قدردانی از تصمیمات و سیاست‌گذاری مسئولان در عرصه عفاف و حجاب بیان کرد: ۲۶ نهاد و دستگاه در جامعه متولی بحث عفاف و حجاب هستند و مطالبه مردم تحقق و عمل به وظایف و رسالت این دستگاه‌ها در عرصه فرهنگ عفاف و حجاب است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، ارتقا معیشت و اقتصاد خانواده با توانمندسازی آنان برای کاهش دغدغه‌های آینده در زمینه اشتغال، ازدواج و مسکن را مورد اشاره قرار داد و افزود: آنچه مقام معظم رهبری در این سیاست‌های ۱۶ گانه ابلاغ کردند توجه به معیشت و اقتصاد مردم است.
وی اضافه کرد: الحمدلله در حوزه اقتصادی برنامه‌های مهمی در حال اجرا است ولی مردم باید تأثیر این اقدامات و تصمیمات بر سر سفره خودشان ببینند.
وی افزود: خواسته مردم این است که به شکل روشن و شفاف وضعیت موجود در سه مقوله اشتغال، ازدواج و مسکن بازگو شود.