نظارت بر بازار تشدید شود
نظارت بر بازار تشدید شود

امام جمعه کنگان گفت: تشدید نظارت و کنترل قیمت‌ها در شرایط کنونی از مهمترین وظایف دستگاه‌های نظارتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود محمودی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کنگان با اشاره به اجرای طرح اقتصادی دولت در کشور افزود: یکی از راه‌های موفقیت در اجرای طرح جراحی اقتصادی در کشور نظارت بر بازار و کنترل گرانی‌های افسار گسیخته است.
وی بیان کرد: تشدید نظارت و کنترل قیمت‌ها در شرایط کنونی از مهمترین وظایف دستگاه‌های نظارتی است.
امام جمعه کنگان با تبریک دهه کرامت و با استناد به سخنانی از امام مهربانی‌ها حضرت رضا (علیه السلام) و دیگر معصومین گفت: گرانی و احتکار حسب روایت امانت را از بین می‌برد و مسلمین را در زجر و تنگنا قرار می‌دهد.
محمودی به مسئله افزایش جمعیت اشاره و عنوان کرد: همه دستگاه‌ها و مردم بایستی نسبت به مسئله حیاتی افزایش جمعیت اهتمام ورزند.
وی با تسلیت ایام ارتحال امام امت و نکوداشت شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: امام بزرگوار شخصیتی جهانی بود و استکبارستیزی از مهمترین ویژگی‌های بارز و تأثیرگذار امام خمینی (ره) در جهان بود که ایشان را به‌عنوان چهره بین‌المللی برجسته کرد.
در پایان با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در حادثه متروپل آبادان گفت: حادثه تلخ آبادان درس عبرتی برای مسئولان و متولیان امر شود.
مسئولان با کار و تلاش صادقانه قدردان مردم باشند
امام جمعه اهل سنت کنگان نیز گفت: فلسفه مسئولیت در نظام دینی خدمت به مردم است.

شیخ محمد جمالی با گرامیداشت یاد و خاطره امام امت افزود: مردم نشان دادند همواره پای کار انقلاب ایستاده‌اند و به عهد خود با امام راحل و خلف صالح ایشان پایبند هستند و این مسئولین هستند که باید با کار و تلاش صادقانه قدردان مردم باشند.
وی در پایان گفت: مهار گرانی‌ها در بازار مسئله مهم و جدی در شرایط دشوار اقتصادی است.
ضرورت تبیین اندیشه امام راحل
امام جمعه سیراف در این نشست گفت: ترویج و تبیین افکار و اندیشه امام بزرگوار ضروری است.
حجت الاسلام محمد صادق عاشوری افزود: خلف صالح امام ولی فقیه زمان توانست بعد از امام بزرگوار راه و مشی و منش امام را دنبال کند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری مراسم ارتحال امام امت بیان کرد: دشمن به دنبال تحریف شخصیت امام است و نباید اجازه داد شخصیت بزرگ مرد قرون معاصر تحریف شود.امام جمعه سیراف با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند خدمات نظام را کم ارزش و سیاه نمایی کند به مسئله جهاد تبیین اشاره و در ادامه عنوان داشت: امروز تداوم راه امام رمز بقا و ثبات جمهوری اسلامی است.