نیروهای بومی استان بوشهر در رده‌های مدیریتی صنایع بکارگیری شوند
نیروهای بومی استان بوشهر در رده‌های مدیریتی صنایع بکارگیری شوند

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: از نیروهای بومی تحصیل کرده استان بوشهر باید در رده‌های مدیریتی صنایع بهره برده و به‌عنوان یک نعمت به آنها نگاه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به برخی از مشکلات مردم اظهار داشت: گرانی یکی از مسائل مهم است که مردم را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.
وی با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت بازار و مقابله با گران‌فروشی خاطرنشان کرد: باید با گرانی‌هایی که هیچ منطقی ندارد برخورد شود و مسئولان در این زمینه وظیفه مهمی بر عهده دارند.
امام جمعه بوشهر تصریح کرد: گرانی یا از کمبود و یا اینکه از نرخ تولید ایجاد می‌شود که در کشور این ۲ مورد وجود ندارد. گرانی کالاها فشار معیشتی بر مردم افزوده و مسئولان باید با سودجویان و سوداگران پشت صحنه گرانی به شدت برخورد کنند.
وی با اشاره به اینکه بوشهر، استانی اشتغال‌زا است و دارای شرایط و امکانات رشد اشتغال و رفع بیکاری است ادامه داد: نرخ بیکاری استان بوشهر بین ۸.۴ تا ۹ درصد است.
آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: بر اساس بررسی آمارها ۵۰ هزار نفر از جوانان تحصیل‌کرده استان بوشهر متقاضی اشتغال هستند با این همه امکانات رفع این مشکل باید ساده باشد، چرا جوانان استان بوشهر باید بیکار باشند.
وی با اشاره به اینکه در استان با وجود صنایع بزرگ و جوانان تحصیل کرده شرایط رفع بیکاری وجود دارد اضافه کرد: صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای و ظرفیت‌ها مانند تجارت، کشاورزی و شیلات می‌توانند از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر استفاده از نیروهای توانمند بومی استان در رده‌های مدیریتی را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: از نیروهای بومی تحصیل کرده علاوه بر کارهای کارشناسی باید از آنان در رده‌های مدیریتی بهره برده و به‌عنوان یک نعمت به آنها نگاه شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دولت آیت‌الله رئیسی تحولات مهمی در بخش‌های گوناگون ایجاد کرده است افزود: استاندار بوشهر در حل مشکلات گوناگون از جمله اشتغال جوانان و حوزه معیشتی شبانه‌روز تلاش می‌کند که امید می‌رود تا یکی دو سال آینده مشکل بیکاری جوانان برطرف شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر شرکت‌های دانش‌بنیان استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: وجود شرکت‌های دانش‌بنیان در استان یک نعمت است که باید از از این ظرفیت‌ها حداکثر استفاده در همه عرصه‌های گوناگون شود.
سپاه افتخارآفرین است
وی با تبریک دوم اردیبهشت سالروز فرمان امام راحل در تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: سپاه پاسداران در طول انقلاب اسلامی حماسه‌ای از پاسداری از حریم دین، میهن و انقلاب اسلامی آفرید.
آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: سپاه در همه عرصه‌های دفاعی، امنیتی، فرهنگی، توسعه، پیشرفت، محرومیت‌زدایی، تولید علم و دانش، محصولات دانش‌بنیان و فناورانه دفاعی مانند موشک حضور فعالیت و مستمر دارد.
وی اضافه کرد: سپاه پاسداران علاوه بر آن، در پرورش استعدادهای درخشان نظامی و دفاعی، و در عرصه دفاع مقدس از ایران اسلامی در کنار نیروهای قهرمان ارتش، خط مقاومت و اقتدار ایران در فضای ملی و منطقه ایجاد کرده است.
امام جمعه بوشهر، با محکوم کردن عملیات تروریستی در مزار شریف تصریح کرد: در این عملیات تروریستی منجر به شهادت ده‌ها مسلمان نمازگزار و مجروح شدن عده دیگر شد.
صفایی بوشهری، با اشاره به عملیات تروریستی رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: در این ساعت که مشغول نماز جمعه هستیم در فلسطین اشتغال در مسجدالاقصی، جنایتکاران رژیم صهیونیستی به شدت به نمازگزاران جمعه حمله می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ترس دشمن از نماز را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: رژیم اشغالگر قدس در برگزاری نماز جمعه در مسجدالاقصی حساسیت ویژه دارد به گونه‌ای که از صبح امروز تاکنون درگیری بوده است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به حمله به حسینیه‌ها و مراکز مذهبی در برخی کشورها افزود: دشمنان می‌دانند مرکز قدرت انقلاب و نظام اسلامی مساجد و مراکز دینی وابسته به حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام است.
وی با اشاره به توهین به قرآن کریم در سوئد افزود: فردی معلوم‌الحال در محله مسلمان‌نشین سوئد قرآن را به آتش می‌کشد چون از آن ترس و هراس دارند.
امام جمعه بوشهر، با محکوم کردن آتش زدن قرآن‌کریم در کشور سوئد گفت: قرآن کریم راهنمای انسان معاصر برای نجات از بحران‌ها و رسیدن به کمال است، دشمنان بشریت دنبال جاهلیت مدرن انسان هستند آنان از مسجد و قرآن می‌ترسند، این نشان می‌دهد دشمنان به شدت از مراکز قدرت مسلمانان قرآن و مسجد در هراس هستند.
صفایی بوشهری، باتأکید بر این نکته که باید مساجد پر شود تصریح کرد: در این زمینه ضمن تکریم جایگاه نماز جمعه‌ها و مراقبت از قرآن کریم باید از مراکز مذهبی، دینی، فرهنگی که رنگ خدایی دارند و در مقام نجات بشریت هستند حفاظت شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با گرامیداشت ۹ اردیبهشت روز شورا خاطر نشان کرد: شورا در نظام اسلامی ایران از جمله مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان و دیگر شوراها یک نعمت است و در فرهنگ اسلامی انقلابی جایگاه مهمی دارد.