نیروی دریایی سپاه در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد
نیروی دریایی سپاه در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد

بوشهر- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی سپاه در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد و با قدرت از منطقه حفاظت می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد باقری عصر یکشنبه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی نیروی دریایی سپاه در بوشهر اظهار داشت: سپاه دارای سابقه‌ای طولانی در عرصه حفاظت و حراست از خلیج فارس و تنگه هرمز است.
وی با اشاره به تجربیات بزرگ و ارزشمند نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأمین امنیت خلیج فارس خاطرنشان کرد: نیروی دریایی در حال افزایش توانٰ آمادگی و قدرت دفاعی است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نمایشگاه طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی و خودکفایی نیروی دریایی سپاه بیانگر اقدامات ارزشمند با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان کشورمان است.
وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه با روحیه عالی و قدرت بالا در حال حفاظت از منطقه خلیج فارس است، اضافه کرد: با تلاش و مجاهدت نیروی دریایی سپاه امنیت کاملاً پایداری در خلیج فارس و تنگه هرمز برقرار است.
سردار باقری با اشاره به اینکه اقتدار امروز نیروی دریایی قابل مقایسه با گذشته نیست، تصریح کرد: در تولید انواع شناور و موشک‌انداز و تجهیزات شاهد دستاوردهای بسیار خوبی هستیم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: دشمنان می‌دانند اگر نیتی و چشمداشتی به منافع ایران در خلیج فارس، سواحل، جزایر و سکوهای نفتی داشته باشند با نیروهای قهرمان سپاه مواجه هستند.
وی یادآور شد: در یکی دو موردی که نیروهای گشتی آمریکا به اشتباه به حریم سرزمینی ایران وارد و دستگیر شدند، با عطوفت و ملایمت ایران آزاد شدند و تعهد کتبی دادند که تکرار نکنند و تا کنون تکرار هم نکرده اند.