همایش بزرگداشت مقام معلم در گناوه برگزار شد
همایش بزرگداشت مقام معلم در گناوه برگزار شد

گناوه- همایش بزرگداشت مقام معلم با حضور مسئولان شهرستان گناوه، فرهنگیان، انجمن اولیا و جمعی از معلمان بازنشسته در تالار بهزاد گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار گناوه عصر دوشنبه در این همایش با تبریک هفته معلم اظهار داشت: معلم امانتداری که انسان امانت وی است و اقشار مختلف مدیون فداکاری‌های معلمان جامعه هستند.
محمدتقی صفری افزود: بسی افتخار برای معلمان است که انسان‌های بزرگی در دامان آنها پرورش یافتند و با بصیرت بالا و عشق و ایثار و فداکاری در مقابل دنیای ظلم و ستم و غارت و بیداد و بی دینی به گوش جهانیان ایستادند و و فرهنگ، تفکر، ایده‌های امام راحل و نظام مقدس اسلامی را پاسداری کردند و همچنان در این راه ثابت قدم مانده‌اند.
وی گفت: فرهنگیان و معلمان و دانش آموزان پرورش یافته مکتب آنها همواره در عرصه‌های انقلاب حضوری پرشور داشته‌اند و در میدان و معرکه دفاع مقدس داوطلبانه با بصیرت و، عاشقانه و با مجاهدت جان خود را فدای انقلاب و اسلام و امام خود کردند و شرافتمندانه و جانانه از وطن و ناموس و دین دفاع کردند و اجازه ندادند دشمنان کشور آنها را به زانو درآورد.
فرماندار گناوه گفت: در حالی که همه کشورهای بلوک شرق و غرب و همه اجانب و قدرت‌های دنیا رژیم بعث عراق و صدام را علیه کشور ما حمایت می‌کردند، اما جوانان غیور و دانش آموختگان مکتب معلمان و فرهنگیان با بصیرت در مقابل آنها ایستادگی کردند و اجازه ندادند دشمن به اهداف پلید خود برسند.
وی بیان کرد: هر کدام از این ایثارگران و دانش آموزان و دانش آموختگان در محضر شما معلمان آموخته‌اند که عاشقانه از کشور و وطن خود دفاع کنند و دین باوری و ایمان و خدامحوری این جوانان مؤمن درس دیگری که در محضر شما معلمان آموختند.
فرماندار گناوه ادامه داد: روز معلم روز پاسداشت خوبی‌ها و روز عظمت انسان‌های پاک سرشت و یاد و نام سربازان امام روح الله و روز پیوند معلمان و دانش آموزان با ولایت فقیه و دین و دیانت است.

فرهنگیان در میدان شبیخون فرهنگی میدان داری کنند
صفری گفت: امروز فرهنگیان و معلمان کشور اسلامی باید با عشق و علاقه و با بصیرت و در مسیر شکوهمند انقلاب اسلامی در مقابله با جنگ نرم و ناتوی و شبیخون فرهنگی دشمنان باید میدان داری و فرماندهی کنند و بار دیگر دشمن را به خاک ذلت بنشانند.
فرماندار گناوه گفت: امروز هیمنه و عظمت جمهوری اسلامی و تفکر و مکتب شهید سلیمانی در دورترین نقاط عالم به عنوان سفیر نظام مقدس اسلامی و تربیت شده مکتب امام راحل و رهبر معظم انقلاب که برگرفته از صدای آزادی خواهی و ندای دفاع از اسلام، مظلومان و محرومان است در جهان می‌درخشد و لرزه بر کاخ آمریکا و استکبار انداخته است.
وی گفت: راه، تفکر و مکتب و اعتقادات شهید سلیمانی راه خدایی و تا ابد پایدار ماندگار خواهد ماند و با هیچ رنگی محو شدنی نیست.

در مکتب معلمان شهید سلیمانی‌ها تربیت شود
صفری بیان کرد: فرهنگیان، معلمان و اساتید برای ادامه راه شهید سلیمانی باید، با اعتقادات درونی شهید سلیمانی‌ها تربیت کنند و برای ادامه مسیر شهدا و امام راحل و انقلاب دست در دست هم داده و کشور خود را آباد کنیم.
وی گفت: به عنوان خادم معلمان، با همفکری و همراهی شما و مردم شریف، برای خدمات دهی به مردم که سزاوار بهترین خدمات هستند تلاش مضاعف و انجام وظیفه خواهم کرد.
وی با اشاره به مهمترین پروژه‌های آموزشی و پرورش شهرستان گفت: ۵ میلیارد تومان برای مدرسه نیمه کاره روستای سربست و ۸ میلیارد تومان بودجه برای استخر نیمه کاره دانش آموزی در شهرستان اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: احداث پل جدید در کمربندی شهر، سالن ورزشی چندمنظوره بانوان و برادران، جاده روستای تاجملکی و شول، فاضلاب، پل محله امید، جاده ورودی گناوه به گچساران و گناوه میشان، توجه به بحث اشتغال، پرورش آبزیان، نهضت مسکن برخی از پروژه‌های امسال این شهرستان است.
فرماندار گناوه یادآور شد: با تمام توان در دفاع از حقوق فرهنگیان و کمک به برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان آماده همکاری و تلاش همه جانبه هستیم.

رئیس آموزش و پرورش گناوه با گرامیداشت هفته معلم گفت: معلمان دارای جایگاه بسیار والایی در هدایتگری جامعه دارند.
ضرغام مردانی با اشاره به اینکه منظور بزرگداشت مقام معلم در این هفته برنامه‌های متعددی پیش بینی شده است اضافه کرد: برنامه‌های هفته معلم در شهرستان با تجدید میثاق با شهدای والامقام در آغاز شد و برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، حضور در نماز باشکوه جمعه، تقدیر از معلمان و مدیران و مشاوران و معاونین برتر شهرستان توسط امام جمعه، برپایی ایستگاه صلواتی، دیدار از بازنشستگان و خانواده شهدای فرهنگی و برگزاری همایش جهاد تبیین استان برای نخستین بار به میزبانی شهرستان از مهمترین برنامه‌های این هفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان گفت: با مدیران و فرهنگیان شهرستان جهت اجرای هر چه بهتر طرح رتبه بندی فرهنگیان مشورت و هم اندیشی شد تا نظرات و پیشنهادات لازم در این زمینه انعکاس یابد.
وی گفت: اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان دولت انقلابی و مردمی سیزدهم نهایی شده و همه ذی نفعان در آن مشارکت داده شده‌اند و احکام نیز به زودی صادر خواهد شد.
مردانی با اشاره به اینکه در این طرح تلاش شده است هر آنچه حق فرهنگیان است شامل آنها شود گفت: سامانه خود اظهاری طرح رتبه بندی فرهنگیان بزودی باز خواهد شد که فرهنگیان و معلمان به آن ورود و مواردی که نیاز است را پاسخ دهند.
پخش کلیپ، اجرای شعر در وصف معلم، اجرای موسیقی از دیگر بخش‌های این این آئین بود.
در پایان این مراسم از معلمان، مدیران و مشاوران نمونه استانی و شهرستانی، ۷۵ معلم بازنشسته و تمامی کارکنان دولتی مدارس شهرستان تجلیل شد.