هواشناسی: ریزگردها فردا از فضای استان بوشهر خارج می‌شود
هواشناسی: ریزگردها فردا از فضای استان بوشهر خارج می‌شود

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به تداوم وزش بادهای شمالی و تشکیل نشدن کانون جدید ریزگردها در خوزستان، گرد و غبار فردا به تدریج از فضای این استان خارج می‌شود.

علیرضا بهادری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با این شرایط امروز اوج خیزش گرد و خاک در استان بوشهر و بویژه مناطق شمالی و مرکزی استان بوشهر خواهد بود.

وی بیان کرد: اکنون در شهرهای شمالی استان شامل گناوه و دیلم و بوشهر و جزیره خارگ میزان دید افقی در حدود سه هزار و ۵۰۰ متر است.

بهادری ادامه داد: میزان دمای هوا در استان بوشهر نیز در چند روز آینده متعادل است و تغییر خاصی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: با این حال دریا به سبب وزش باد شمال غربی با تمرکز بیشتر در مناطق جنوبی و مرکزی به طور نسبی مواج و متلاطم خواهد بود.

بهادری ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با گردوغبار و طی ساعت‎هایی با وزش باد و فردا در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‎شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت و در مناطق مرکزی و جنوبی ۱۶ تا ۴۴ و روی دریا بیش از ۵۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

بهادری اضافه کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان۳۰  تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در مناطق مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.