واردات و صادرات کالا در بنادر استان بوشهر تسهیل و تسریع شود
واردات و صادرات کالا در بنادر استان بوشهر تسهیل و تسریع شود

بوشهر- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: باید با برنامه‌ریزی و اقدام لازم، رویه‌های واردات و صادرات کالا در بنادر استان بوشهر تسهیل و تسریع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله خدائیان عصر یکشنبه در بازدید از بندر بوشهر ضمن بررسی وضعیت انبارها و روند تخلیه و بارگیری کالا اظهار داشت: باید روند کارهای گمرکی و بندری در بندر بوشهر تسریع شود.
وی به نقش مهم بنادر در ورود و خروج کالا اشاره کرد و ادامه داد: بندر بوشهر ظرفیت بسیار خوبی دارد که باید زمینه تسهیل در شرایط ورود و خروج کالا در این بندر فراهم شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور رسوب کالا در این بندر را شایسته ندانست و خاطرنشان کرد: برخی از کالاها اعم از خودروها سال‌ها است که در بنادر رسوب کرده‌اند.
وی تاکید کرد: امیدواریم این سفر تسهیل کننده و تعیین تکلیفی باشد برای این موضوع که طی سالیان در بنادر به‌وجود آمده است.
بهروز قره‌بیگی ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر نیز اظهار داشت: خودروهای توقیفی در گمرک بوشهر با ظن قاچاق در مراجع قضائی در دست پیگیری هستند.
سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: افق توسعه بندر بوشهر، تبدیل آن به یک بندر نسل سومی در مجتمع بندری نگین است که بخش عمده آن را محیط‌های کانتینری و بخش دیگر را مخازن برای صادرات و واردات مواد نفتی مایع تشکیل می‌دهد.