واقعه هفتم تیر تجلی استیصال خط نفاق و التقاط است
واقعه هفتم تیر تجلی استیصال خط نفاق و التقاط است

بوشهر- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: حادثه هفتم تیر سند حقانیت جریان خط امام و تجلی جمود فکری و خباثت جریان نفاق و التقاط دارد.

حجت الاسلام سید عبدالرضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهترین راه برای شناختن ابعاد واقعه هفت تیر سال ۱۳۶۰ این است که ما زوایای این حادثه جانسوز را از منظر امامین انقلاب مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
وی اضافه کرد: شناخت خط نفاق و التقاطی که منجر به شهادت آیت الله دکتر بهشتی (ره) و۷۲ تن از یاران امام و انقلاب شد، مستلزم جریان شناسی جامع و کاملی از احزاب و گروه‌های فعال در عرصه تحولات سیاسی و اجتماعی آن روزها است.
شهید بهشتی تولید فکر می‌کرد
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به فرازی از بیانات معمار کبیر انقلاب اسلامی در خصوص ابعاد فاجعه هفت تیر بیان داشت: امام خمینی (ره) در مورد شهدای این واقعه فرمودند: آنقدری که من آنها را می‌شناسم از ابرار بودند و در رأس آنها مرحوم شهید بهشتی (ره) است.
وی خاطرنشان کرد: وقتی امام از آیت الله بهشتی و یارانش تعبیر به ابرار می‌کند واقعاً این علامت سوال ایجاد می‌شود که کدام جریان فکری و با چه منطق و انگیزه‌ای اقدام به ریختن خون ابرار و نیکان روزگار کرده است.
حجت‌الاسلام هاشمی با بیان فرازهای دیگری از بیانات امام راحل، افزود: امام (ره) در شأن شهید والامقام دکتر بهشتی ره می‌فرمایند: من بیشتر از ۲۰ سال است دکتر بهشتی را می‌شناسم و در این مدت حتی ندیدم یک کلمه از کسی غیبت کند و یا جملات دیگری که فرمودند: بهشتی یک فرد نبود بهشتی یک ملت بود.
وی ادامه داد: شهید بهشتی حقیقتاً مثل سنگ آسیای گرانی بود که با گردش خود، ده‌ها کار انجام می‌داد؛ تولید انرژی می‌کرد، کار راه می‌انداخت، پیش می‌رفت و فکر تولید می‌کرد.
هفتم تیرماه ۶۰ باعث استحکام نظام شد
هاشمی با ذکر بیاناتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد واقعه هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ یادآور شد: امام خامنه ای فرموده اند که ریشه‌ی حادثه هفتم تیر را به بن بست رسیدن خط نفاق و التقاط می بینم، یا در فرازی دیگر فرموده اند که حادثه هفتم تیر باعث شناساندن هر چه بیشتر حقانیت مطلق جریان خط امام (ره) شد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تاکید کرد: بر این اساس از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، این حادثه هفتم تیر، سند حقانیت جریان خط امام ره و دال بر جمود فکری و خباثت جریان نفاق و التقاط دارد.
وی با بیان اینکه از منظر رهبر انقلاب آنچه در هفتم تیرماه ۶۰ اتفاق افتاد باعث استحکام و اقتدار نظام شد، ابراز داشت: به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، حادثه هفتم تیر مانند واقعه کربلا، عکس العمل عاطفی وسیع و عمیقی به وجود آورد، لذا جریان نفاق و التقاطی که فکر می‌کردند با این جنایت خود می‌توانند ضربه سنگین و کاری به نظام و انقلاب وارد کنند با خروشیدن امت انقلابی و غلیان عواطف و مستبصر شدن بیش از پیش مردم همیشه در صحنه مواجه شدند و به معنای واقعی کلمه دچار استیصال و درماندگی شدند.
لزوم شناخت وقایع تاریخی انقلاب
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر با تاکید بر ضرورت توجه روز افزون نسل جوان به تاریخ پرافتخار انقلاب، تصریح کرد: شناخت وقایع تاریخی انقلاب به نحو شایسته و تحلیل صحیح از آن باعث ثبات قدم و توفیقات ملت انقلابی ما در استمرار این مسیر نورانی می‌شود.
وی ادامه داد: اگر خدای ناکرده از تاریخ مجاهدت‌ها، مظلومیت‌ها و ظلم‌هایی که بر گذشتگان ما روا داشته شد بی خبر ماندیم یا تحلیل صحیح نداشتیم در تداوم انقلاب و ایستادگی در برابر دشمنان نمی‌توانیم با درایت، صلابت و شجاعت عمل کنیم.