واگذاری زمین در شهرهای کوچک استان بوشهر به مردم برای احداث مسکن
واگذاری زمین در شهرهای کوچک استان بوشهر به مردم برای احداث مسکن

بوشهر- استاندار بوشهر بر واگذاری زمین در شهرهای کوچک به مردم برای احداث مسکن با اولویت جامعه ایثارگری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: تلاش ویژه‌ای از سوی دشمنان برای ایجاد فاصله بین مردم و نظام در جریان است و توطئه‌ها و دسیسه‌های مختلف و متنوعی دارند.
وی با تحسین اقدامات مسئولان در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان خاطرنشان کرد: انعکاس عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خدمات و فعالیت‌ها بسیار مهم است و روابط عمومی‌ها در انعکاس فعالیت ادارات نقش مهم و مؤثر دارند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه نتیجه مجاهدت در راه خدا، پیروزی و این مهم وعده خداوند متعال است اضافه کرد: همراهی مردم اهمیت بالایی دارد و موفقیت در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، مرهون فداکاری و همراهی همه آحاد مردم است.
وی حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان را مورد تأکید قرار داد و افزود: فرایند سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی واحدهای صنعتی، تولیدی و اشتغال‌زایی باید تسهیل و تسریع شود.
محمدی‌زاده بیان کرد: برنامه‌های مهمی در دست اجرا است که می‌توان به تسریع در آغاز عملیات آبرسانی به دشت شبانکاره و زیرساخت‌های منطقه ویژه شمال استان، تقویت زیرساخت‌های صادراتی بندر دیر و لایروبی خور بندر ریگ اشاره کرد.
وی با تاکید بر واگذاری زمین در شهرهای کوچک به مردم برای احداث مسکن با اولویت جامعه ایثارگری اضافه کرد: هفته آینده عملیات ساخت دو هزار و ۵۰۰ واحد جدید مسکونی در استان آغاز می‌شود که واحدهای در حال اجرا به ۲۰ هزار مسکن افزایش می‌یابد.
محمدی‌زاده باتأکید بر ادامه روند نظارت و بازرسی برای کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی گفت: از عرضه‌کنندگان و غرفه‌داران میوه و تره‌بار در استان تقاضا شد که قیمت‌ها را منصفانه کنند چون مردم در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی قرار دارند، به مردم فشار نیاورند برخی افراد قیمت‌ها را تعدیل کرده‌اند.
وی باتأکید بر برخورد قاطع با مخلان اقتصادی و معیشتی بیان کرد: برای حمایت از مردم در تأمین تره‌بار به شهرداران و فرمانداران استان تأکید شده که بازار روز در سطح شهرها و بخش‌ها توسعه دهند.
استاندار بوشهر مدیریت مصرف آب و برق را یک ضرورت دانست و افزود: روند صرفه‌جویی آب و برق باید ادامه داشته باشد تا در پیک مصرف بدون تنش عبور شود.
محمدی‌زاده باتأکید بر برخورد قاطع با انشعابات غیرمجاز آب در استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای افراد متخلف حکم و جریمه سنگین و بازدارنده صادر تا از انشعابات غیرمجاز جلوگیری شود.
وی با اشاره به اجرا طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان بر همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی با آموزش و پرورش استان در اجرا این طرح تأکید کرد و افزود: با توجه به راه‌اندازی قرارگاه عفاف و حجاب در استان همکاری و حمایت همه دستگاه‌ها از برنامه و طرح‌های آن ضروری است.