ورود مسافر به استان بوشهر افزایش یافت/ روند نگران‌کننده تصادف‌ها
ورود مسافر به استان بوشهر افزایش یافت/ روند نگران‌کننده تصادف‌ها

بوشهر- ورود مسافران نوروزی به استان بوشهر نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است و از ابتدای تعطیلات تاکنون تصادفات نیز افزایش یافته که نگران‌کننده است.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: استان بوشهر یکی از مناطق خوش آب و هوای کشور در ایام تعطیلات نوروزی است و همین وضعیت باعث شده تا از نقاط مختلف کشور مسافران نوروزی به استان بوشهر بیایند.
برخورداری از سواحل زیبا و هم‌جواری با خلیج فارس یکی از مهمترین مزایای گردشگری استان بوشهر محسوب می‌شود که علاقمندان بسیار زیادی در نقاط مختلف کشور دارد.
استان بوشهر هر ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم گردشگران و مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور است که امسال نیز پس از دو سال نوروز متأثر از کرونا، بار دیگر گردشگران از نقاط مختلف کشور به استان بوشهر آمده‌اند.
آمارها بیانگر افزایش ۵۰ درصدی ورود گردشگران به استان بوشهر است و افزایش ترددها باعث افزایش وقوع تصادف شده است که وضعیت نگران‌کننده‌ای را رقم زده است.
ورود بیش از ۱۱۳ هزار خودرو
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح نوروزی راهداری از ۲۵ اسفندماه در استان بوشهر آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد یافت.
حمید رضا علم با اشاره به ورود بیش از ۱۱۳ هزار خودرو به استان بوشهر طی سه روز گذشته خاطرنشان کرد: ورود این تعداد خودرو به استان بوشهر بیانگر افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافر به استان بوشهر است.
وی بیان کرد: پس از دو سال محدودیت‌های کرونایی که در سطح کشور اعمال شده بود، امسال فارغ از محدودیت‌ها، مسافران فراوانی به استان سفر کرده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از رفع نقاط حادثه‌خیز در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: یکی از برنامه‌ها رصد و پایش شبانه‌روزی خدمات در جاده‌ها است که با جدیت در جریان است.
وی با اشاره به آمادگی تیم‌های راهداری برای خدمات‌رسانی به مسافران در جاده‌ها تاکید کرد: اقدامات مهمی برای ارتقا ایمنی در جاده‌ها انجام شده است.
علم از استقرار ۳۴ تیم راهداری با ۳۰۰ نفر نیروی مجرب با تجهیزات کامل در محورهای مختلف استان بوشهر گفت: تلاش شده که سفر خوشی برای مسافران نوروزی فراهم شود.

افزایش ۷۶ درصدی ورود خودروها
به گفته رئیس پلیس راه استان بوشهر اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تلاش شده تا هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی بوشهر سفری ایمن و خاطره‌انگیز تجربه کنند.
سرهنگ صادق مزارعی از افزایش ۷۶ درصدی ورودی خودروها در جمعه پایانی امسال در مقایسه با پارسال خبر داد و بیان کرد: بررسی‌های صورت گرفته بیانگر ورود موج میلیونی مسافران به استان بوشهر است.
وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس با شعار قانون‌مداری، پرهیز از خطر و آرامش در سفر از ۲۵ اسفندماه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود رانندگان نهایت دقت را داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار برای خود و دیگران جلوگیری کنند.
رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: بی توجهی به جلو، استفاده از تلفن همراه و ادامه مسیر با وجود خستگی و خواب آلودگی از عامل‌های اصلی در افزایش انحراف و واژگونی خودروها در بوشهر ظرف چند روز اخیر است.
افزایش تصادفات
وی تاکید کرد: در چند روز منتهی به پایان سال سوانح منجر به فوت در این استان روند افزایشی پیدا کرده که امید است همگان برای نقش آفرینی در این عرصه و کاهش تصادف‌ها اهتمام جدی را داشته باشند.
مزارعی اظهار داشت: در بحث تردد موتور سیکلت‌ها نیز انتظار است خانواده‌ها در ایام عید نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند تا افراد فاقد مهارت و گواهینامه از تردد در مسیرها اجتناب کنند.
وی افزود: رعایت فاصله طولی، استفاده نکردن از تلفن همراه حین رانندگی، رانندگی با سرعت مطمئنه و رعایت حق تقدم از موارد ضروری در ترددها است که باید مورد توجه جدی رانندگان باشد.